Diskuse:Horšovský Týn (zámek)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Podezření na staré copyvio[editovat zdroj]

V prosinci 2009 nahradil chvilkový wikipedista Skampa obsah článku delším textem. Při jeho porovnání s verzí článku Historie objektu na webu Hrad a zámek Horšovský Týn, jak ji uložil WebArchive v listopadu 2009, se objevuje jediný rozdíl v počtu návštěvnických okruhů, jinak jsou texty totožné. Obávám se, že šlo o neoprávněné copy&paste operaci z webu hradu. Horší je, že tento text je stále v obsahu článku v podstatě beze výrazné změny zachován. Pokud souhlasíte, naložte s danou částí jako s copyvio. Verze před uživatelovým zásahem obsahovala některé informace, které byly úpravou zahozeny. --Adam Hauner (diskuse) 3. 5. 2018, 22:14 (CEST)

Původní text na webu horsovky-tyn.cz vycházel z knihy Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku včetně řady doslovně převzatých formulací. Naše varianta potom byla nejspíš opravdu převzata z onoho webu bez svolení autora, takže jsem ji jako copyvio odstranil. Teď by to jen chtělo napsat pořádně znovu. --Petr Kinšt (diskuse) 4. 5. 2018, 16:57 (CEST)

Prohlídkové trasy[editovat zdroj]

@Fil.Zaj2002: Podle mě sem popisy prohlídkových okruhů v sekci Současnost nepatří, protože 1) jsou bez zdroje, 2) nejedná se o encyklopedický obsah. Svým charakterem patří snad na Wikicesty. Navrhuji buď doplnit alespoň zdroje, nebo sekci smazat. --Petr Kinšt (diskuse) 4. 8. 2018, 19:29 (CEST)

Nejvíce zpřístupněný + okruhy[editovat zdroj]

@Adam Hauner: Ve shrnutí jsem se upsal, nicméně „řazen k nejvíce zpřístupněným památkovým objektům“ je zcela bezobsažné sdělení a používat kudyznudy.cz jako zdroj projekt k lepší budoucnosti neposune. Důvody mazat okruhy samozřejmě existují: 1) dlouhodobě jsou bez zdroje a 2) Wikipedie není turistický průvodce. Viz sekce výše: rok a půl bez reakce. --Petr Kinšt (diskuse) 13. 1. 2020, 21:42 (CET)

Pokud je hrad a zámek HT nejvíce zpřístupněný, tak mi to přijde docela užitečné, protože jako běžný zájemce o architekturu si mohu prohlédnout velkou část komplexní památky. Takže jde jen o nalezení kloudného zdroje (tuším, že NPÚ to tvrdí i sám) a případně lepší formulaci. Existence a popsání prohlídkových okruhů mi přijde srovnatelná jako představení stálých expozic muzea či galerie – nejsou turistickým průvodcem, ale představením současné funkce budovy. Zdroje dokážete doplnit (a já Vám za to upřímně děkuji), nemyslím si, že by v tomto případě musely být nezbytně nezávislé, neb NPÚ se těší jisté důvěryhodnosti. Doplnil bych je sám, ale jdu pokračovat v rozpracované wikipráci. Díky za dlouhodobou péči o toto heslo. --Adam Hauner (diskuse) 13. 1. 2020, 22:11 (CET)
Oba známe památky, které jsou zpřístupněny 100% :-), nicméně je evidentní, že se neshodneme. Jinak i já mám rozpracovanou wikipráci a ne vždy mám chuť řešit nedodělky jiných editorů. --Petr Kinšt (diskuse) 13. 1. 2020, 22:28 (CET)