Diskuse:František Bardon

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

úsek o životě zní jako zázračná legenda, proto vkládám šablonu NPOV Tedmek 08:44, 19. 2. 2008 (UTC)

Informace v článku jsou podle mě věrohodné a odpovídají knihám a lidem, které o jeho životě referovali - podrobnosti viz vzpomínky na Františka Bardona nebo autobiografická román Frabato.

--Josua 17. 5. 2010, 12:26 (UTC)

Já osobně těmto informacím v Frabato věřím. Zdraví Josua

--Josua 17. 5. 2010, 12:26 (UTC)

F. Bardon si jistě zaslouží úctu. Jenže co tady je, to opravdu není korektní článek do všeobecné encyklopedie, tak trochu porušuje pravidla wiki, NPOV je tam bohužel dané správně. Nejsa znalec Bardona nebudu se pouštět do přepisování, ale na místě autorů článku bych trochu ubral z toho reklamního tónu. Např. formulace "Je pokládán (zvláště v zahraničí) za jednoho z největších zasvěcenců". Z wikipedistického hlediska je to reklama, která Bardona a jeho fandy akorát shodí. Protože není řečeno (a ozdrojováno) kdo ho pokládá za vysokého zasvěcence, taky "zahraničí" je dosti široký pojem (nikdo nepopírá že se Bardonovy knížky prodávají na Amazonu). Nemluvě o tom, že jako co se týče magie naprostý laik vůbec netuším kdo byl tím druhým "ze dvou největších mágů". Zdraví --Pteryx (diskuse) 30. 6. 2014, 19:42 (UTC)


--Uvoval 21. 10. 2009, 06:24 (UTC)

tzv. Autobiografický román Frabato je považován za nesmysl.V Novodobém hermetismu se také píše že se jedná o naivní smyšlenky.Co se týká románu Frabato jeho autorem nebyl ve skutečnosti František Bardon, nýbrž jeho zapisovatelka Votavová.Sám Bardon se údajně zhrozil, když ono "autobiografické" dílo viděl. Doporučuji brát za prameny Aleše Česala, Lumíra Bardona, Josefa Veselého, Prof.Milana Nakonečného a další.Také upozorňuji na nafoukanost F.Bardona, údajně o sobě tvrdil že je inkarnací jakéhosi duchovního mistra a bezpočtu různých osobností, i fiktivních, nebo nedoložených. Co se týká uznávaného Bardonova díla není vždy zcela jeho a informace zřejmě vždy nejsou shodné s realitou.Praxe magické evokace je převzatá z děl Quintschera a Kabeláka, původní zdroj této soustavy je více méně záhadou.Uričté zmínky a popisy entit v kapitole 90 geniů Venuše jsou více méně zmatené a nereálné. Ačkoliv jej lze považovat za velkého hermetika srovnatelného třeba i s Lasenicem, je nutné též přihlížet k jeho velkému egu, ačkoliv jsou doložené i mnohé z tzv. zázračných nebo velice podivných událostí.Jako relevantní zdroj nelze v žádném případě brát román Frabato.

--Uvoval 21. 10. 2009, 06:24 (UTC)

--Josua 17. 5. 2010, 12:26 (UTC)

Chtěl bych trochu poopravit pisatele Uvoval.

Ohledně díla, věřím že jednou FB pochopíte stejně jako díla dalších i jeho je nepochopeno i když již prvním díle "Brána k opravdovému zasvěcení" to zmiňuje. I mě to roky trvalo a musím říct že oči se mi otevřeli a všechno začalo zapadat až po několika dalších událostech v mém životě. Protože pro většinu lidí by bylo moje vysvětlení naprosto nepochopitelné nemohu ho zde uvádět. Navíc by bylo chápáno zase jen z pohledu na tuto stránku a souvislosti by unikaly.

Zaráží mě to co říkáte o nafoukanosti FB, ale vaše věc. Tak jak znám já FB, tak to byl člověk jako my a zřejmě i nějaké chyby měl. To co o něm někdo říká nebo píše ještě nic neříká o tom jaký byl... koukněte dneska co se jednu chvíli píše o tom významném člověku a co píší za pár měsíců... toto je populismus doby.... informační šum. Přichází doba kdy se to zřejmě pochopí a věci se zase budou dít trochu jinak.

Navíc to jak někdo vidí někoho, neznamená že takový ten člověk je :D Ale k tomu se musí lidé ještě propracovat a začít vnímat sebe a vše kolem sebe s větší úctou a pochopení souvislostí - kontinuitou celku.

Inkarnace - soukromě bych vám to zřejmě mohl objasnit proč něco takového říkal a uvádí to v první díle a jak to celé dává smysl ..ale zase je to na dlouho a ně každý by to mohl chápat. Dílo - s jakou realitou nejsou díla FB shodné? s vaší? nebo někoho koho znáte? :D No jak vidno chybí vám trochu informací, ale myslím že jste blízko. Praxe mag. evokace - v podstatě stejná odpověď jako výše. S jakými informacemi to nekoresponduje. Kdo že to má pravdu pravdoucí? Román: Ano souhlasím je to beletrie..... ovšem těm co hledají i tam určité informace a významy vyjdou jako smysluplné. Nedržel bych se žádné knihy jako přesný postup nebo fakta..ale spíše jako ukazatel, směrovník, který nám dá možnost se vydat na cestu :D

Pan František Bardon by se zřejmě pousmál nad našemi příspěvky a šel by do laboratoře či si raději odpočinout.

Zdraví Josua Pokud budete mít zájem o nějaké konzultace obraťte se na www.josua.cz [1].

--Josua 17. 5. 2010, 12:26 (UTC)

XXX[editovat zdroj]

Já sem četla všechny jeho knihy... a pokud vím, píše, že se nebude rozepisovat a máme si podrobnosti najít. Striktně a přitom jednoduše uvádí co dělat... ale jak říká... musíš umět číst mezi řádky a vše tě potom dovoede tam kam má a souhlasím s ním, že jeden život na to stačit asi nebude...