Diskuse:Fernando Alonso

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tento článek je překladem z anglické verze Wikipedie. V článku jsou možné chyby, takže pokud nějakou najdete, opravte ji prosím. Odkazy zatím nejsou, na to už jsem vážně neměl, pokud bude třeba, pokusím se dodělat.

Kontroverzní situace??[editovat zdroj]

Tenhle článek v odstavci "kontroverzní situace" mi rozhodně nepřipadá jako překlad anglické wikipedie, rok 2007 je spíš snůška ničím nepodložených výmyslů nějakého Alonso-hatera. Chybí tam fakta, vyjádření Rona Dennise po závodě v Maďarsku, místo věty "velmi mirně potrestán" má být "potrestán posunutím 5 míst na startovním roštu", po větě "následně vydíral Rona Dennise že pokud nedostane lepší podmínky než jeho týmový kolega, udá vlastní tým...atd." jakoby mimochodem chybí informace o tom že to bylo jen v zápalu emocí během hádky a že se za to okamžitě Ronovi omluvil. "Dále měl požadovat sabotáž vozu Lewise Hamiltona, na kterého nestačil, což mělo na konci sezóny za následek nedobrovolné ukončení smlouvy s týmem McLaren" ...to má být proboha co za blábol, chcete aby vás někdo zažaloval za pomluvy? A za druhé ukončení smlouvy rozhodně nebylo nedobrovolné a už vůbec ne kvůli tomu že na Hamiltona nestačil, ta věta sama o sobě nedává smysl. Proboha to už tady můžou sepisovat články i chovanci Jedličkova ústavu? Prosím dejte si to do pořádku nebo se alespoň naučte anglicky a překládejte z originálu to co tam je, a ne to o čem se vám zdálo! Rok 2010 Velká cena Německa..tak to už ani komentovat nebudu, na to už taky nemám sílu.

RE: Kontroverzní situace??[editovat zdroj]

Jó kamaráde, wikipedie se tváří jako seriozní stránky ale opak je pravdou, mohu dosvědčit. Sám jsem se pokoušel některé nesmysly v kontroverzních situacích opravit, ale k čemu to je když nějaký jak píšeš antifanoušek Alonsa sem klidně vleze a přepíše je zpátky tak, aby to vyhovovalo jemu? Škoda slov.

Pasáž do článku patří, na tom se snad shodneme. Problém je, že není vůbec ozdrojovaná (na rozdíl například od Michael Schumacher#Kritika a kontroverzní momenty). Dnešní editaci revertnu zpátky, jejího autora upozorním, a pokud se k nim v dohledné době neobjeví seriózní zdroje, pak smažu celou tuto část. Negativní, kritické nebo sporné informace by měly být na Wikipedii ozdrojovány víc než cokoliv jiného. K Singapuru 2008 ukázkově doplním zdroj v češtině (na anglické verzi odkazovaný Times už není volně dostupný). --Milda (diskuse) 24. 8. 2012, 07:58 (UTC)

Kontroverzní situace??[editovat zdroj]

Omluvám se za včerejší rozhořčený příspěvek do diskuze (zabrousil jsem tady v podstatě náhodou a málem mě ranila mrtvice) a děkuji za mírné pročištění kontroverzních situací roku 2007, ale pořád to jaksi není ono. Prosím opravte ještě ten výmysl o jeho údajném požadování sabotáže vozu Lewise Hamiltona, to Alonso se ve skutečnosti přece bál sabotáže vlastního vozu! Proto FIA posílala až do konce sezóny komisaře "hlídat" do garáže McLarenu. A úvahy o tom jestli na Hamiltona v tu dobu stačil nebo nestačil rozhodně nemají co dělat na Wikipedii, od toho jsou snad jiné diskuzní fóra. Děkuji.

Jak je vidět v historii editací, článek mohou editovat i neregistrovaní uživatelé. Údajné výmysly můžete uvést na pravou míru i vy (WP:EsO) a ještě lépe, když k verzi, kterou považujete za korektní, doplníte zdroj. Díky. --Milda (diskuse) 29. 8. 2012, 10:14 (UTC)

Zkusil jsem (opět) tu vymyšlenou pasáž promazat, a uvidíme jak dlouho to vydrží. Nic jsem nepřipisoval, pouze upřesnil penalizaci v Maďarsku a omluvu R.D., a smazal jsem tu větu o požadované sabotáži a ukončil ji tak aby dávala smysl. Možná stojí za zmínku, že i na anglické wikipedii odkud byl tento článek původně přeložen, probíhají ohledně kontroverzních situací Fernanda Alonsa dodnes takové "boje", že od 29.8. 2012 je stránka uzamčena a z větší části v rekonstrukci.

*[editovat zdroj]

Prosííím mohl by už někdo doplnit výsledkovou tabulku? Udělala bych to ale neumím to.

Dobrý den. Aktualizováno. --Jana Lánová (diskuse) 30. 10. 2012, 05:51 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Fernando Alonso. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 26. 8. 2018, 15:23 (CEST)

Kontroverzní situace[editovat zdroj]

Zdravím, už asi počtvrté jsem musel promazávat sekci "Kontroverzní situace", jelikož tam nějaký neregistrovaný uživatel neustále přidává naprosté nepravdivé a dehonestující výmysly. Podle diskuse zde vidím, že to ten člověk dělá už snad dobrých 7 let. Nebylo by lepší stránku uzamknout? Teď to tam viselo dobré dva měsíce, než mě napadlo se podívat, zda-li to tam dotyčný zase nepřipsal - připsal a dva měsíce tam byly absolutní hlouposti, navíc vulgární. Spesini (diskuse) 11. 9. 2019, 17:42 (CEST)

Logičtější než zamykání stránky by bylo zastavit toho, kdo to dělá: „Takové dvorní dodavatel je děsně nervózní, staré Kafka byl tak nervózní, že když si jeho holčička každó chvíli rozbila hlavu o rohy nábytku, tak staré Kafka, dvorní dodavatel, vzal z dílny celé koš vycpávek na ramena a těma vycpávkama obložil každé roh nábytku, no a že byl nervózní, tak otevřel tak prudce dveře, že tu svoji dcerušku těma dveřma omráčil, a Látal mu poradil, ať dá jen jednu vycpávku na čelo svý dcerušky.“ Jenomže podle zdejších nesmyslných pravidel se IP adresa nesmí dlouhodobě blokovat – raději ať desítky slušných lidí doplácejí na jednoho magora.--Hnetubud (diskuse) 11. 9. 2019, 18:42 (CEST)