Diskuse:Ekologie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Informace o ekologii se mi zdají příliš vědecké a nepřístupné obyčejným lidem. Nevysvětlující o co jde ve skutečnosti a to je ochrana přírody a zmírňování následků způsobených člověkem.

Editujte s odvahou[editovat zdroj]

Děkuji vám, že se snažíte Wikipedii pomoci. Neváhejte v článku provést potřebné změny, a to nejlépe s uvedením zdroje. Noví přispěvatelé jsou vždy vítáni. MiroslavJosef 7. 2. 2011, 13:51 (UTC)

Poznámka[editovat zdroj]

Ekologie není jen ochrana životního prostředí nebo ochrana přírody, je to v první řadě (ve svém původním významu), systémová věda o přírodě - a zde nejde o žádné překrucování fakt, či nějaký novinářský žargon, ale holou nezkreslenou skutečnost. MiroslavJosef 7. 2. 2011, 13:51 (UTC)

... dival jsem se na jeho text, zdá se mi, že článek je velmi dobře srozumitelný i pěkně výstižný. Chybí zde IMHO podrobné vysvětlení, co to je ta "obecná ekologie" ve svém prapůvodním významu slova. MiroslavJosef 7. 2. 2011, 13:54 (UTC)

Navrhoval bych definici ekologie takto. Ekologie je vědní disciplína, která zkoumá rovnovážné stavy mezi biosférou a technosférou. Myslím si, že takto definovat ekologie je celkem smysluplné a vcelku i srozumitelné.

Obrázek[editovat zdroj]

Řekl bych, že ten obrázek (ruce držící mladou rostlinku) je symbolem enviromentalismu nebo ekologismu spíše než ekologie. TH 1. 1. 2012, 15:31 (UTC)

zadost o pomoc[editovat zdroj]

Dobry den.Jmenuji se Fanda jsem z Plas.Mam takovy problem,a myslim si ze ne jenom ja.Mam zahradu,pres kterou a jeste k dalsim sousedum po demnou proteka potucek.Metr od nej mam studanku s pitnou vodou,kterou pouzivame k vlastnimu ucelu.To same je i u sousedu.Problem je ale v tom,ze do toho potucku nekdo vypousti fekalie a veskere splasky.Jsme z toho zoufali.Uz jsme to nahlasili na obecnim urade,a nic se nedeje.Uz je to pekne dlouho.Je to velka skoda,protoze z toho potucku pilo vse co bylo zive.Muze nam nekdo poradit co s tim,a nebo lepe kam se obratit.Fanda dekuji--194.228.11.162 25. 3. 2014, 12:25 (UTC)

Obraťte se na Českou inspekci životního prostředí. --Jvs 25. 3. 2014, 12:48 (UTC)

Obrázek planety[editovat zdroj]

Planeta na obrázku určitě není Země, ale teraformovaný Mars :) Petr.x.kral (diskuse) 2. 1. 2016, 19:47 (CET)Reply[odpovědět]

Odstraněno, díky za upozornění. --Jvs 2. 1. 2016, 20:32 (CET)Reply[odpovědět]