Diskuse:Dr. Oetker

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

K tomu přesunu: také mě to napadlo, ale problém je, že oni se zásadně píší jako firma bez té mezery. "Dr. Oetker" znamená zakladatele, "Dr.Oetker" firmu.--Ioannes Pragensis 1. 2. 2011, 13:20 (UTC)

Rodina Oetkerů[editovat zdroj]

Trochu jsem se zajímal o rodinné poměry Oetkerů, a protože jsem na internetu nenašel dostatečné informace v češtině, rozhodl jsem se ze získaných informací z cizojazyčných zdrojů udělat malou vsuvku do stávajícího článku do kapitoly Historie. Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat samostatný článek, resp. články o jednotlivých osobách, nemám na to dost času a popravdě řečeno mě to až zas tak moc nezajímá. Tyhle informace mi tu ale chyběly a možná tak ušetřím čas i dalším zvědavým čtenářům. Kvůli zdrojům z německé Wikipedie jsem použil šablonu překlad, i když o nějakém rozsáhlém překladu nelze vůbec mluvit. Jde jen o použití dílčích informací (týkající se většinou dat narození a úmrtí), které jsem navíc ještě zvlášť v textu ozdrojoval. Pokud jsou moje citace zbytečně překomplikované tak je prosím patřičně upravte. Jednu původní citaci jsem ponechal na konci posledního odstavce kapitoly Historie, i když se domnívám, že se vztahuje k celé této kapitole a mělo by to být asi zvlášť uvedeno.

Větu: Do České republiky společnost přišla roku 1923. jsem opravil na: Do Československa společnost přišla roku 1923. Možná to tak původní zdroj uváděl, ale vypadá to hloupě vzhledem k uvedenému letopočtu.

Daniel Pospíšil (diskuse) 13. 8. 2012, 03:17 (UTC)