Coldwell Banker

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Coldwell Banker je americká realitní franšízová síť, která má v současnosti své zastoupení ve 49 zemích světa včetně České republiky.

Coldwell Banker je nejstarší realitní síť na světě, v roce 2006 zaznamenala 100 let existence. Společnost Coldwell Banker je považována za průkopníka v oblasti webové prezentace nemovitostí a ve využívání moderních technologií.[zdroj?]

Společnost patří do skupiny Realogy, jejíž součástí jsou například franšízové řetězce Century 21 či ERA.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Coldwell Banker je realitní franšízová síť, která byla založena v roce 1906 po devastujícím zemětřesení a požáru v San Franciscu ve Spojených státech amerických. Mladý realitní agent Colbert Coldwell tehdy vycítil, že obyvatelé potřebují poctivou a profesionální realitní společnost, která by pomohla opět obnovit město.

S růstem společnosti najal Colbert Coldwell v roce 1913 do firmy Arthura Bankera jako prodejce nemovitostí. Tito dva obchodníci se brzy stali obchodními partnery a vytvořili realitní agenturu. V roce 1914 společnost oficiálně pojmenovali Coldwell Banker.

První realitní kancelář zaměřená na rezidenční nemovitosti byla otevřena v roce 1925 v San Franciscu. Během následujících 50 let společnost Coldwell Banker expandovala. Své pobočky otevírala po celých Spojených státech amerických a v roce 1991 měla zastoupení ve všech 50 amerických státech.

Na začátku devadesátých let se začala společnost Coldwell Banker rozšiřovat do zahraničí. První zahraniční pobočky byly založeny v Kanadě a Portoriku. V současné době má Coldwell Banker své zastoupení ve 49 zemích světa a počet zemí stále roste.

Coldwell Banker Czech Republic[editovat | editovat zdroj]

Coldwell Banker působí v České republice od 1. května 2010 pod názvem Coldwell Banker Czech Republic. K lednu 2012 bylo otevřeno celkem 15 realitních kanceláří. Coldwell Banker používá při své prezentaci zlatého retrívra, který představuje spolehlivého průvodce světem realit, stejně jako zlatý retrívr představuje průvodce pro nevidomé.

Coldwell Banker University[editovat | editovat zdroj]

Coldwell Banker University je kombinované jednosemestrální studium pro realitní makléře, realizované formou krátkodobých interaktivních seminářů. Jde o celosvětový systém vzdělávání pod hlavičkou prémiové realitní skupiny Coldwell Banker. Certifikát udělovaný společností Coldwell Banker Czech Republic je oficiálně uznaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako doklad k výkonu realitního makléře v České republice.

Studijní okruhy

·        Občanské právo-smluvní vztahy, vlastnictví

·        Pozemkové a stavební právo

·        Charakteristiky trhu nemovitostí

·        Oceňování nemovitostí

·        Financování nemovitostí

·        Převody nemovitostí

·        Základy a vybrané specifické znalosti správy nemovitostí

·        Obchodní jednání s klientem

Studium je uznáno jako rekvalifikace realitního makléře. Po úspěšném složení závěrečné zkoušky posluchači obdrží Osvědčení o absolvování studia dle § 60, odst. 2, zák. č. 111/1998 Sb. a zák. č. 147/2001 Sb. o vysokých školách.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]