Carnage (komiksová postava)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Carnage (Masakr) je komiksová postava Davida Michelinieho vydavatelství Marvel Comics. Carnage je symbiont který pochází ze symbiontské planety. Jeho hostitel, Cletus Kasady, je vražedný psychopat. Je dosti možné, že Carnage se dočkáme v případném pokračování filmu Venom, protože Cletuse Kasadyho jsme mohli vidět v potitulkové scéně v již zmíněném filmu Venom.

Fiktivní biografie[editovat | editovat zdroj]

Původně to byl Cletus Kasady, bývalý masový vrah a blázen. Rok narození není přesně znám, ale je to kolem roku 1970–1980. Oba rodiče postupem času zemřeli a on se kvůli tomu dal na dráhu zločinu. Přidal se k bohatému a poměrně velkému gangu a vyrostl z něj velmi dobrý nájemný vrah. Byl chycen při pokusu o atentát, odsouzen na doživotí a vsazen do vězení. Po pěti letech se z části zbláznil. Po 10 letech získal za spoluvězně Eddieho Brocka známého jako Venom, jenže bez jeho slizkého symbionta. Pak se stalo něco nečekaného — symbiont si přišel pro Brocka. Brock utekl, jenže trochu slizu z Eddieho symbionta se zachytilo na stěně a okamžitě pokrylo Kasadyho. Tak se zrodil Carnage. Na rozdíl od Venoma umí Carnage pár nových triků. Umí natahovat a tvarovat své končetiny např. do sekyry. Má červenou barvu a je štíhlý.

Schopnosti[editovat | editovat zdroj]

Je to extrémně silné stvoření a v porovnání s Venomem je rychlejší, mrštnější, silnější a umí se natahovat asi do 10 metrů (i když se uvádí, že jednou se natáhnul při souboji se Spider-Manem až do 20 metrů). Dále umí měnit své končetiny do různých tvarů (např. ostny místo prstů, které umí házet, meč, kuše, sekera a koule s ostny).

Jeho slabinou je vysoké horko a hlasité zvukové vlny mezi 4 a 6 kHz.