Canon T90

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
T90 Přední pohled.
T90 celkový pohled

Canon T90 je jednooká zrcadlovka, představená firmou Canon roku 1986. Patří do řady Canon T. Jednalo se o poslední profesionální fotoaparát firmy Canon, který využíval manuální ostření a zároveň poslední profesionální fotoaparát s bajonetem FD. Ačkoli byl po roce od uvedení překonán fotoaparáty s autofocusem a novým - již nekompatibilním - formátem EOS (Electro-Optical System), T90ka zavedla hodně novinek používaných dodnes. Hlavní byly změny v uživatelském ovládání, industriální design a vysoký stupeň automatizace.

Díky své mohutnosti se jí začalo japonskými žurnalisty přezdívat "Tank". Spousta jich stále T90ku vysoce cení[1] i po 25 letech. Sběratel a dealer fotoaparátů Stephen Gandy[2] říká: "... Canon T90 byl o roky napřed před čímkoli jiným na trhu své doby. Je to jednoduše jeden z nejlepších fotoaparátů Canon využívající manuální ostření v historii." a zakončuje, "Má můj hlas pro nejlepší Canon vůbec."

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Stephen Gandy (2003). Canon T90: Nejlepší Canon všech dob? (AJ). (1. července 2011)
  2. Stephen Gandy provozuje stánky CameraQuest, je známým obchodníkem s použitými i novými fotoaparáty v USA a o fotoaparátech napsal řadu článků.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]