Canon T90

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
T90 Přední pohled.
T90 celkový pohled

Canon T90 je jednooká zrcadlovka, představená firmou Canon roku 1986. Patří do řady Canon T. Jednalo se o poslední profesionální fotoaparát firmy Canon, který využíval manuální ostření a zároveň poslední profesionální fotoaparát s bajonetem FD. Ačkoli byl po roce od uvedení překonán fotoaparáty s autofocusem a novým - již nekompatibilním - formátem EOS (Electro-Optical System), T90ka zavedla hodně novinek používaných dodnes. Hlavní byly změny v uživatelském ovládání, industriální design a vysoký stupeň automatizace.

Díky své mohutnosti se jí začalo japonskými žurnalisty přezdívat "Tank". Spousta jich stále T90ku vysoce cení[1] i po 25 letech. Sběratel a dealer fotoaparátů Stephen Gandy[2] říká: "... Canon T90 byl o roky napřed před čímkoli jiným na trhu své doby. Je to jednoduše jeden z nejlepších fotoaparátů Canon využívající manuální ostření v historii." a zakončuje, "Má můj hlas pro nejlepší Canon vůbec."

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Stephen Gandy (2003). Canon T90: Nejlepší Canon všech dob? (AJ). (1. července 2011)
  2. Stephen Gandy provozuje stánky CameraQuest, je známým obchodníkem s použitými i novými fotoaparáty v USA a o fotoaparátech napsal řadu článků.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]