COGAG

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Schéma zapojení systému COGAG

COGAG (anglická zkratka za Combined gas and gas) je kombinovaný námořní pohonný systém, který využívá kombinace dvou plynových turbín pro optimalizaci spotřeby a výkonu. Na rozdíl od systému COGOG umožňuje současné zapojení obou turbín.

Plynové turbíny mají největší účinnost, když běží naplno – z pohledu spotřebovaného paliva je tedy neekonomické, aby turbína běžela dlouhodobě například na 50 %. S rostoucím výkonem turbín ale roste spotřeba paliva (na hodinu provozu). COGAG proto kombinuje jednu plynovou turbínu s velkým výkonem (např. 14 MW Rolls-Royce Spey SM1A) pro vyšší rychlosti a jednu plynovou turbínu s menším výkonem (např. 3,6 MW Rolls-Royce Tyne RM3C) pro ekonomickou plavbu cestovní rychlostí. Obě turbíny jsou spojkou propojeny s převodovkou, která umožňuje přenos točivého momentu obou turbín na lodní hřídel. Koncepce COGAG je oproti koncepci COGOG konstrukčně složitější, ale pro dosažení stejného maximálního výkonu (stejné rychlosti) stačí hlavní turbína o nižším výkonu, protože při plavbě maximální rychlostí jsou zapojené obě turbíny.

Royal Navy použila systém COGAG na letadlových lodích třídy Invincible a na fregatách typu 22 (část jednotek Batch II, počínaje HMS Brave (F94), a všechny čtyři jednotky Batch III). U typu 22 tak došlo k nahrazení systému COGOG za COGAG. Následující fregaty typu 23 ale systém COGAG nahradily systémem CODLAG.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Combined gas and gas na anglické Wikipedii.