Biatlon na Zimních olympijských hrách 2006

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Biatlon
na Zimních olympijských hrách 2006
Biathlon pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
PořadatelMezinárodní biatlonová unie
Mezinárodní olympijský výbor
DějištěCesana San Sicario
Datum11.–25. února 2006
Soutěže10 (5 muži, 5 ženy)
Startující204 lyžařů z 37 zemí
Soutěže
vytrvalostní závod muži ženy
sprint muži ženy
stíhací závod muži ženy
závod s hromadným startem muži ženy
štafeta muži ženy

<< 2002 seznam medailistů
seznam medailistek
2010 >>

Biatlon na olympiádě v Turíně se konal od 11. do 25. února na trati Cesana-San Sicario.

Medailové pořadí zemí[editovat | editovat zdroj]

     Pořadatelská země (Itálie)
Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Německo (GER) 5 4 2 11
2. Rusko (RUS) 2 1 2 5
3. Francie (FRA) 2 0 2 4
4. Švédsko (SWE) 1 1 0 2
5. Norsko (NOR) 0 3 3 6
6. Polsko (POL) 0 1 0 1
7. Ukrajina (UKR) 0 0 1 1
Celkem 10 10 10 30

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
vytrvalostní závod  Michael Greis
Německo (GER)
54:23,0  Ole Einar Bjørndalen
Norsko (NOR)
54:39,0  Halvard Hanevold
Norsko (NOR)
55:31,9
sprint  Sven Fischer
Německo (GER)
26:11,6  Halvard Hanevold
Norsko (NOR)
26:19,8  Frode Andresen
Norsko (NOR)
26:31,3
stíhací závod  Vincent Defrasne
Francie (FRA)
35:20,2  Ole Einar Bjørndalen
Norsko (NOR)
35:22,9  Sven Fischer
Německo (GER)
35:35,8
hromadný start  Michael Greis
Německo (GER)
47:20,0  Tomasz Sikora
Polsko (POL)
47:26,3  Ole Einar Bjørndalen
Norsko (NOR)
47:32,9
štafeta Německo (GER)
Sven Fischer
Michael Greis
Ricco Groß
Michael Rösch
1:21:51.5 Rusko (RUS)
Ivan Čerezov
Sergej Čepikov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov ml.
1:22:12.4 Francie (FRA)
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
1:22:35.1

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
vytrvalostní závod  Světlana Išmuratovová
Rusko (RUS)
49:24,1  Martina Glagowová
Německo (GER)
50:34,9  Albina Achatovová
Rusko (RUS)
50:55,0
sprint  Florence Baverelová-Robertová
Francie (FRA)
22:31,4  Anna Carin Olofssonová-Zideková
Švédsko (SWE)
22:33,8  Lilija Jefremovová
Ukrajina (UKR)
22:38,0
stíhací závod  Kati Wilhelmová
Německo (GER)
36:43,6  Martina Glagowová
Německo (GER)
37:57,2  Albina Achatovová
Rusko (RUS)
38:05,0
hromadný start  Anna Carin Olofssonová-Zideková
Švédsko (SWE)
40:36,5  Kati Wilhelmová
Německo (GER)
40:55,3  Uschi Dislová
Německo (GER)
41:18,4
štafeta Rusko (RUS)
Anna Bogalijová
Světlana Išmuratovová
Olga Zajcevová
Albina Achatovová
1:16:12,5 Německo (GER)
Martina Glagowová
Andrea Henkelová
Katrin Apelová
Kati Wilhelmová
1:17:03,2 Francie (FRA)
Delphyne Peretto
Florence Baverel-Robertová
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
1:18:38,7

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]