Biatlon na Zimních olympijských hrách 2006

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Biatlon na
Zimních olympijských hrách 2006

Olympijské kruhy
Piktogram biatlonu
vytrvalostní závod muži ženy
sprint muži ženy
stíhací závod muži ženy
závod s hromadným startem     muži ženy
štafeta muži ženy

Biatlon na olympiádě v Turíně se konal od 11. do 25. února na trati Cesana-San Sicario.

Přehled medailí[editovat | editovat zdroj]

Torino 2006 Jeremy Teela.
Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Německo (GER) 5 4 2 11
2. Rusko (RUS) 2 1 2 5
3. Francie (FRA) 2 - 2 4
4. Švédsko (SWE) 1 1 - 2
5. Norsko (NOR) - 3 3 6
6. Polsko (POL) - 1 - 1
7. Ukrajina (UKR) - - 1 1
Celkem 10 10 10 30

Výsledky (muži)[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
Jednotlivci  Michael Greis
Německo (GER)
54:23.0  Ole Einar Bjørndalen
Norsko (NOR)
54:39.0  Halvard Hanevold
Norsko (NOR)
55:31.9
Sprint  Sven Fischer
Německo (GER)
26:11.6  Halvard Hanevold
Norsko (NOR)
26:19.8  Frode Andresen
Norsko (NOR)
26:31.3
Stíhací závod  Vincent Defrasne
Francie (FRA)
35:20.2  Ole Einar Bjørndalen
Norsko (NOR)
35:22.9  Sven Fischer
Německo (GER)
35:35.8
Hromadný start  Michael Greis
Německo (GER)
47:20.0  Tomasz Sikora
Polsko (POL)
47:26.3  Ole Einar Bjørndalen
Norsko (NOR)
47:32.9
Štafeta Německo (GER)
Sven Fischer
Michael Greis
Ricco Gross
Michael Rösch
1:21:51.5 Rusko (RUS)
Ivan Čerezov
Sergej Čepikov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov ml.
1:22:12.4 Francie (FRA)
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
1:22:35.1

Výsledky (ženy)[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
Jednotlivci  Světlana Išmuratovová
Rusko (RUS)
49:24.1  Martina Glagowová
Německo (GER)
50:34.9  Albina Achatovová
Rusko (RUS)
50:55.0
Sprint  Florence Baverel-Robertová
Francie (FRA)
22:31.4  Anna Carin Olofssonová-Zideková
Švédsko (SWE)
22:33.8  Lilija Jefremovová
Ukrajina (UKR)
22:38.0
Stíhací závod  Kati Wilhelmová
Německo (GER)
36:43.6  Martina Glagowová
Německo (GER)
37:57.2  Albina Achatovová
Rusko (RUS)
38:05.0
Hromadný start  Anna Carin Olofssonová-Zideková
Švédsko (SWE)
40:36.5  Kati Wilhelmová
Německo (GER)
40:55.3  Uschi Dislová
Německo (GER)
41:18.4
Štafeta Rusko (RUS)
Anna Bogalijová
Světlana Išmuratovová
Olga Zajcevová
Albina Achatovová
1:16:12.5 Německo (GER)
Martina Glagowová
Andrea Henkelová
Katrin Apelová
Kati Wilhelmová
1:17:03.2 Francie (FRA)
Delphyne Peretto
Florence Baverel-Robertová
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
1:18:38.7