Auta: Burákův národní šampionát

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Auta: Burákův národní šampionát
VývojářiRainbow Studios
Tantalus Interactive
Incinerator Studios
VydavatelTHQ
Herní sérieAuta
PlatformyXbox 360
Microsoft Windows
Nintendo DS
PlayStation 2
PlayStation 3
Game Boy Advance
Wii
Datum vydání29. října 2007
Žánrzávodní videohra
Herní módvideohra pro jednoho hráče
KlasifikaceESRB 6 a více
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Auta: Burákův národní šampionát je závodní videohra s otevřeným světem. Po videohře Auta se jedná o druhou hru vytvořenou na základě filmu Auta (2006).

O hře[editovat | editovat zdroj]

Hra je k dispozici na Xbox 360, Microsoft Windows, Nintendo DS, PlayStation 2, PlayStation 3, Game Boy Advance a Wii. Český dabing není oproti filmu a první videohře stejný, většina postav je dabována jinými dabéry.

Příběh a obsah hry[editovat | editovat zdroj]

Hra pokračuje v příběhu Bleska McQueena a jeho pobývání v Kardanové Lhotě. Burák pořádá závodní šampionát, kterého se účastní i zahraniční závodníci. Do hry tak přibývá několik nových postav: Ema, Otto, Gudmund, Koji a Giovanni. Nejen ti jsou ale novinkou, oproti první videohře lze v této hrát i za Luigiho, Fillmora a Seržu (v první bylo možné hrát pouze za Luigiho, a to jen v jedné z miniher). Z celé videohry naopak úplně zmizela jedna z hlavních postav – Sally,[1] a to i přesto, že se její postava objevuje i v následujících filmových pokračováních.

Hra se stejně jako první videohra skládá ze tří oblastí – Kardanové Lhoty, Tlumičového údolí a Spoilerového průsmyku. Velká část míst v těchto třech oblastech je ale upravena – v každé oblasti bylo několik míst v režimu volné jízdy úplně uzavřeno. Tlumičové údolí bylo rozšířeno o letiště, v Kardanové Lhotě byl změněn park a Spoilerový průsmyk ztratil díky uzavření většiny cest příjezdovou cestu. Byl ale také rozšířen o několik nových míst, ta ovšem nejsou v režimu volné jízdy dostupná.

Videohra obsahuje i nové minihry – mezi ně patří Fillmorovo Benzínové šílenství, Štafetový závod, Stíhací jízda či Ramonovo rytmické šílenství.[2]

Hráč ve hře sbírá nejen body, ale i kola, která si může nechat vyměnit u Luigiho, a samolepky za splnění úkolů.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Cars: Mater-National Championship. World of Cars Wiki [online]. [cit. 2019-03-02]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. PAUKNER, Miroslav. Recenze: Auta: Burákův národní šampionát – živá auta. Doupe.cz [online]. [cit. 2019-03-02]. Dostupné online.