Aquaphor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Aquaphor
Základní údaje
Právní formaSpolečnost s ručením omezeným
Datum založení1992
ZakladatelJoseph Shmidt president
SídloPetrohrad, Rusko
Adresa sídlaPetrohrad, Rusko
Charakteristika firmy
Oblast činnostimaloobchod
ProduktyDomácí vodní filtry
Identifikátory
Oficiální webhttp://www.aquaphor.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Aquaphor je společná rusko-americká firma, založená v roce 1992 se sídlem ve městě Petrohrad.[1] Společnost je zaměřená na výrobu systémů filtrace vody. Firma má vedoucí pozice na trhu s čističi vody pro domácnosti a pokrývá vice než třetinu ruského trhu. Aquaphor má výrobní kapacity v Rusku, továrna se nachází poblíž Petrohradu.

Zeměpis prodeje[editovat | editovat zdroj]

Kromě Ruska produkce se exportuje do Maďarska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Česka, Slovenska, Polska, Německa, Velké Británie, Sýrie, Jižní Koreje, Ekvádoru, Kazachstánu, Ukrajiny, Gruzie, Ázerbájdžánu, Kolumbie a jiných zemí.

Sortiment[editovat | editovat zdroj]

Sortiment vodních filtru Aquaphor se skládá z filtračních konvic, filtru na kohoutek, stacionárních systémů se zvláštním kohoutem (filtrů pod dřez), systémů reverzních osmóz, systémů změkčení a odželezňování, a taky z vysoce produktivní komplexního čistění vody.

Odlišnosti výroby[editovat | editovat zdroj]

Při vypracování produkci Aquaphor se používá progresivní technologie rychlého prototypování. Stádia konstrukce jakéhokoliv příboru spočívají v projekci, výrobě modelu, upřesnění konstrukce, doladění, kontrole smontování, výzkumu ergonomických vlastnosti výrobků. Aquaphor má velkou evropskou chemická výrobu vláknitých sorbentů a největší v Evropě výroba iontoměničových vláken. Výrobní linky jsou zařízeny linkou míchání vláknitých a granulovaných sorpčních materiálu. Aquaphor vlastní jedinou tiskařskou linku výroby vložek dle technologii karbon bloku v Rusku.

Odlišnosti filtru Aquaphor[editovat | editovat zdroj]

Odlišnost filtru Aquaphor spočívá v speciálně vypracovaných pro použíti při čistění vody vláknitých materiálů typu Akvalen, sorbentu, získaného na základě polyakrylonitrilu (patenty USA a Ruska), který představuje aktivovaný uhlíkatý materiál s velice rozvinutým povrchem, slučující vysokou rychlost filtraci se skoro nenavrtaným spojením organických látek, který v kombinaci s drobný granulovaný sorbenty efektivně odstraňují prakticky jakýkoliv přísady z vody, určené k čistění.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ГОРДИЕНКО, Юлия. На гребне воды [online]. Kommersant.ru, 2008-06-16 [cit. 2010-12-06]. Dostupné online. (rusky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]