Anarchy Online

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Anarchy Online
VývojářFuncom
VydavatelFuncom
DesignTommy Strand
Poslední verze18.5.2
PlatformyWindows
Datum vydání27. červen 2001
Žánrsci-fi MMORPG
Módymultiplayer
Médiakompaktní disk
Steam (e)
Systémové
požadavky
procesor (CPU) Pentium II, 64 MB RAM, DirectX 7, přístup na Internet, 700 MB volného místa na HDD, grafická karta
Teen USK 12
Webové stránkywww.anarchy-online.com
Data mohou pocházet z datové položky.

Anarchy Online je MMORPG; jedna z mála, která se stala populární ve světě science fiction. Hru vyvinula a vydala společnost Funcom v roce 2001. V současnosti je hra dostupná zdarma i s datadiskem Notum Wars.

Tato hra se dočkala pěti rozšiřujících vydání (rozšiřujících balíčků – datadisků; expansion packs): The Notum Wars, The Shadowlands, Alien Invasion, Lost Eden a Legacy of Xan.

Děj je vsazen do období roku 29475, do nevlídných pouští planety Rubi-Ka.

Příběh hry[editovat | editovat zdroj]

Megakorporace Omni-Tek a kasta rebelů (the Clans) bojují o nadvládu vzdálené planety Rubi-Ka. Další stranou ve hře, ke které se může hráč po zaučovací části přidat, je strana neutrální (Neutrals).

Rubi-Ka se zdá být prakticky nepoužitelnou pouštní planetou, pro kterou jsou vynucené válečné konflikty zbytečným mrháním zdroji i aktivitou, aspoň do doby, než se neznalým ozřejmí informace, že Rubi-Ka je jediným známým zdrojem ekonomicky významného minerálu „notum“, který Omni-Tek dlouhou dobu nenuceně a bezkonfliktně využíval, jakožto prominentní vlastník výjimečných práv na planetu.

Z hlediska rebelů se tedy konflikt nakonec zdá být příslušnou reakcí na možnosti využití tohoto minerálu k technologickému pokroku i jako klíče k nanotechnologii.

Náplň hry[editovat | editovat zdroj]

Hráč si musí vybrat ke které ze stran (Omni-Tek, Clans, Neutrals) se přidá. Dále si volí rasu (Solitus, Opifex, Nano (též Nanomage), Atrox). Poslední volbou je povolání: Dobrodruh (Adventurer), Agent (Agent), Byrokrat (Bureaucrat), Doktor (Doctor), Inženýr (Engineer), Ranař (Enforcer), Fixer (Seřizovač), Opatrovník (Keeper), Bojovník (bojová umění; Martial Artist), Nano Technik (Nano Technician), Stínový bojovník (Shade), Voják (Soldier), Obchodník (Trader), Metafyzik (Meta Physicist).

Jako u jiných RPG, i zde každá rasa a povolání v něčem vyniká na úkor nedostatků v jiných oblastech.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]