ANSWEAR

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ANSWEAR
Základní údaje
Datum založení 2010
Identifikátory
Oficiální web answear.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

ANSWEAR je internetový obchod se sídlem v polském Krakově, který prodává oděvy, obuv a doplňky téměř 400 značek z celého světa a také výrobky vlastní značky. Česká pobočka (ANSWEAR.cz) byla založena v květnu 2014, v březnu 2015 následovala pobočka na Slovensku (ANSWEAR.sk).

Historie[editovat | editovat zdroj]

ANSWEAR.com byl založen v prosinci roku 2010, ale prodej byl oficiálně zahájen v lednu roku 2011. V srpnu 2012 obchod zavedl pro své zákazníky v Polsku věrnostní program ANSWEAR CLUB, díky němuž mohou zákazníci při nákupu ušetřit až 50 %.

V roce 2013 investoval do společnosti Wearco sp. z o.o. (vlastníka obchodu ANSWEAR.cz) fond MCI. TechVentures (investiční fond skupiny MCI), čímž získal ve společnosti minoritní podíl. V prosinci roku 2013 byla spuštěna mobilní verze stránky určené pro chytré telefony a tablety. O rok později došlo k zásádní přestavbě stránky ANSWEAR.com s využítím technologie RWD (responsive web design).

V roce 2013 fond MCI.TechVentures (investiční fond Skupiny MCI) investoval do společnosti Wearco sp. z o. o. (majitel obchodu ANSWEAR.com) zahrnuje malý podíl společnosti[1].

ANSWEAR.com v následujících letech rozšiřoval své působení do dalších evropských zemí. V květnu 2014 zahájil ANSWEAR prodej v České republice (ANSWEAR.cz) a o necelý rok později také na Slovensku (ANSWEAR.sk). V červenci 2015 došlo k zahájení prodeje na Ukrajině (ANSWEAR.ua) a v listopadu 2015 v Rumunsku (ANSWEAR.ro). Krátce po založení České pobočky byla v centru Prahy (Vladislavova 17, Praha 1) otevřená výdejna balíčků, kde si mohou zákazníci objednané zboží vyzkoušet, převzít či reklamovat

ANSWEAR.com se angažuje v mnoha projektech spojených s módou. Formou prestižní soutěže Bitva stylistů podporuje mladé a ambiciózní stylisty, kteří díky nim mohou získat hodnotné ceny a možnost se zviditelnit v prestižních módních časopisech, jako jsou ELLE nebo VIVA! Moda. Perspektivní modelky a modely podpořil mezinárodní soutěží ANSWEAR Supermodel za účasti stovek kandidátů. Výherce z jednotlivých zúčastněných zemí tak čekali kromě exkluzivního focení pro módní časopisy a skvělých cen také příležitosti pro rozvoj kariéry.

Ceny a vyznamenání[editovat | editovat zdroj]

Internetový obchod ANSWEAR.com byl několikrát oceněn jak profesionály z oblasti e-commerce, tak i svými zákazníky. Prvního znatelného úspěchu se polská pobočka dočkala již půl roku po spuštění (obsadila 4. příčku v mezinárodní soutěži Made With After Effects, ve které soutěží nejlepší reklamní spoty vytvořené při použití profesionálního programu Adobe After Effects). Kamenná prodejna v polských Kielcích již po dvou měsících od otevření zvítězila v soutěži Retail Marketing Awards, čímž se stala nejlepší kamennou prodejnou v módním odvětví v roce 2011. Od svého spuštění získal ANSWEAR.com ve svém odvětví v Polsku již 30 ocenění, mezi které patří mimo jiné cena Webstar za Stránku roku 2011, ocenění Fashion Website Awards pro nejlepší internetový obchod s módou za rok 2012, titul Bezpečného e-shopu 2013, Vavřín zákazníka 2013 v kategorii Objev roku 2013, ocenění e-commerce Hospodářské komory Polska 2013 v kategorii Stránka roku a Překonávání nedůvěry (za účinné překonávání obav zákazníků z nákupů na internetu), cena Ekomers 2013 v kategorii Nejlepší promo akce e-shopu, ocenění e-commerce Hospodářské komory Polska za nejlepší kampaň roku 2013, ocenění e-commerce Hospodářské komory Polska v kategorii Promo Nápad roku 2015, cenu Webstar 2013 v kategorii Film/video za televizní reklamu. ANSWEAR.com je také dvojnásobným vítězem prestižního žebříčku Money.pl v kategorii Móda (rok 2012, 2013; 2. místo v roce 2014), a držitelem následujících vyznamenání: Dobrá značka – Kvalita, důvěra, renomé 2014 a 2015, Známka kvality Opineo, Hvězda kvalitní péče o zákazníka 2015.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Answear.com na polské Wikipedii.