3Com

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
3Com
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formaveřejně obchodovaná společnost
Datum založení1979
Datum zániku12. dubna 2010
ZakladatelRobert Metcalfe
Adresa sídlaMarlborough, 017 52, USA
Charakteristika firmy
Oblast činnostipočítačová síť
Produktysíťové zařízení a software
Mateřská společnostAruba Networks
MajitelHewlett Packard Enterprise
Identifikátory
Oficiální webwww.3com.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Společnost 3Com je americký dodavatel síťových řešení pro podnikové sítě a sítě malých firem. Byla založena v roce 1979 jedním z autorů Ethernetu Robertem Metcalfem. Cílem společnosti je celosvětově dodávat řešení komunikační infrastruktury, která umožňují konvergenci aplikací a nových technologií do sítě.

K tradičním produktovým řadám aktivních síťových prvků 3Com v posledních letech přibyly high-tech stohovatelné routery a switche (H3C resp. Huawei-3Com), bezpečnostní produkty Tipping point, produkty pro bezdrátové sítě a také IP telefonní platforma. Díky tomu je dnes možné postavit ucelené řešení aktivní části komunikační infrastruktury pouze s využitím prvků s populárním logem společnosti 3Com.

Produkty postavené na platformě H3C dnes rovněž umožňují budovat i operátorské nebo metropolitní sítě a 3Com tak představuje alternativu k tradičním dodavatelům v této oblasti.

V roce 2007 došlo k posílení pozice společnosti 3Com díky zisku 100 % vlastnických práv čínského joint-venture H3C Technologies Co., Limited (dříve Huawei-3Com). Společně s H3C společnost dosáhla ke konci roku 2006 konsolidovaného obratu více než 1,3 mld USD, na celém světě má více než 6000 zaměstnanců (2007).

11. listopadu 2009 oznámily společnosti 3Com a Hewlett-Packard, že Hewlett-Packard koupí 3Com za 2,7 miliardy amerických dolarů.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]