Žehlička na vlasy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Žehlička na vlasy je nástroj využívaný hlavně ženami na zkrášlení jejich vlasů. Jak již název napovídá je využíván k žehlení nebo jinak řečeno k narovnání vlasů. Ale je tu také možnost dalších úprav vlasů, které umožňují lepší modely a za předpokladu, že jí ovládá zručný kadeřník či kadeřnice.

Úzká žehlička

Vlastnosti[editovat | editovat zdroj]

Žehlička na vlasy se skládá z dvou keramických nebo teflonových ploch, které jsou rozžhavovány jako u klasické žehličky na prádlo a oblečení. Teplotu je možno u lepších modelů regulovat, přibližně v rozmezí od 80 °C až do 200 °C. Také existuje exempláře s vodní lázní, která má zabránit spálení vlasů. Cena tohoto přístroje se pohybuje asi od 200 Kč výše. Některé žehličky mají i více funkcí, existují i druhy kombinované s jinými zařízeními (fén) atd. Některé mají i nástavce např. s hřebenem aj.

Existují i cestovní žehličky které jsou velice skladné na rozdíl od větších domácích žehliček a některé mohou fungovat i na napájení z automobilu na 12 V autozapalovač.

Nedostatky[editovat | editovat zdroj]

Za zkrášlení touto hračkou platíme daň v podobě drobného poškození. Například spálení konečků vlasů, což způsobuje zpomalení růstu nebo dokonce i vypadávání vlasů. Dalším rizikem je nastavení příliš velké teploty, které zapříčiní celkové spálení vlasů. Proti těmto drobným nedostatkům se lze bránit moderními přípravky, které mají za úkol omezit tyto drobné neduhy.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]