Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Šablona:Otto

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Encyklopedické heslo Mathematika v Ottově slovníku naučném ve Wikizdrojích

Šablona {{Otto}} slouží k tvorbě odkazu na článek s týmž tématem v Ottově slovníku naučném. Používá se namísto šablony {{Wikizdroje}}, pokud tam na Wikizdroje již byl pojem vložen (viz tamější stránku).

Syntax

heslo
Očekávaný vstup: Předává se pojmenovaně, nepojmenovaně, anebo se nemusí zadat vůbec, a automaticky se použije název článku.
* {{Otto}}
* {{Otto|název_stránky}} (nebo pojmenovaně * {{Otto|heslo=název_stránky}}) - Předaná hodnota „název_stránky“ je názvem stránky na Wikizdrojích za lomítkem; např. napište „Mathematika“ pro odkaz s:Ottův slovník naučný/Mathematika.
popisek
Volitelný parametr: Snad použitelný pro případy, kdy stránka na Wikizdrojích má, například z technických důvodů, jiný název než samotné heslo v Ottově slovníku naučném. Pak je ale otázka, proč vůbec tento parametr použít, proč čtenáři tuto skutečnost zastírat... Proto tento parametr raději ani nepoužívejte.
* {{Otto|název_stránky|popisek=text}} (nebo pojmenovaně * {{Otto|heslo=název_stránky|popisek=text}}) - Předaná hodnota „text“ je popisek, který se zobrazí na stránce, kam je šablona vložena.

Příklad

Umístění v článku

Šablona se umisťuje do sekce == Externí odkazy == na spodku článku.

Související

Související informace naleznete také na stránce Wikipedie:WikiProjekt Ottův slovník naučný.