Čarodějky (1. série)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Toto je seznam epizod 1. série seriálu Čarodějky (seriál).Č. v
seriálu
Č. v
sérii
Originální název Český název Autor Režisér Premiéra
1 1 Something wicca this way comes Všechno zlé pro něco dobré Constance M. Burge John T. Kretchmer 7. října 1998

Po návratu Phoebe z New Yorku do domu po babičce k jejím dvou starším sestrám v San Francisku se během noci začnou dít magické věci. Vše začíná, když se Phoebe vybere na půdu a ve staré truhle objeví knihu a přečte z ní první stranu. Ještě ale netuší že jde o Knihu Stínů po jejich babičce - čarodějnici, a že přečetla kouzlo na odpoutání moci jí a jejích sester. Na druhý den sestry objevují své schopnosti. Prue dokáže hýbat věcmi pomocí mysli, Piper zastavuje čas a Phoebe vidí do budoucnosti. Jejich hlavním posláním je ale bojovat proti silám temna a démonům. První je brzy navštěvuje. K překvapení všech je ním Pipeřin přítel Jeremy.

2 2 I've Got You Under My Skin Až na kůži Brad Kern John T. Kretchmer 14. října 1998

Sestry se seznamují se svými novými schopnostmi. Piper má obavy z faktu, že je čarodějka. Bojí se, že její schopnosti patří zlým silám. Phoebe své schopnost naopak využívá na číselnou loterii. V předtuše vidí, jaká čísla padnou. Prue se uchází o práci v aukční síni. Vše se komplikuje když přichází další démon, který jak se později ukáže krade mladým dívkám mládí. Do nebezpečí se dostává i Phoebe.

3 3 Thank You for Not Morphing Návrat Chris Levinson & Zack Estrin Ellen Pressman 21. října 1998

Do města se vrací otec sester Victor. Phoebe a Piper jsou nadšené no Prue otce odmítá. Nedokáže mu odpustit, že je před lety opustil. Victor ví o schopnostech sester a bojí se o ně. Proto má v plánu ukrást knihu a zbavit sestry schopností. Není však sám. Po knize jdou i démoni, kteří mění tvář.

4 4 Dead Man Dating Rande s duchem Javier Grillo-Marxuach Richard Compton 28. října 1998

Sestry kontaktuje duch mladíka Marka, jehož zavraždili. Potřebuje pomoc, jinak si jeho duši vezme démon do pekel. Piper chce Markovi pomoci no mezitím k němu začne cítit něco víc.

5 5 Dream Sorcerer Čaroděj snů Constance M. Burge Nick Marck 4. listopadu 1998

Andy a Darryl řeší záhadné smrti žen, které zemřely ve spánku no měli polámané kosti. Brzy se však ukazuje že v tom má prsty zaklínač, který se umí dostat do snů a zabíjet v nich. Jeho dalším cílem je Prue. Ta se snaží neusnout ale nakonec se tomu nevyhne, když skončí po autonehodě v bezvědomí. Démona ve snu musí porazit. Piper a Phoebe se mezitím zahrávají s magii a vyvolávají si ideálních partnerů. Kouzlo se jim ale brzy začne vymykat kontrole.

6 6 The Wedding from Hell Ďábelský sňatek Greg Elliot & Michael Perricone Richard Ginty 11. listopadu 1998

Piper má za úkol připravit hostinu na svatbu jedné bohaté ženy. Brzy se dozvídá, že v rodině se dějí zvláštní věci. Původní nevěstu z ničeho nic ženich vystřídal za zákeřnou a podlou Jade. Jak se ukazuje, jde o démonku, která ženicha začarovala a má jediný cíl. Zplodit potomka zla.

7 7 The Fourth Sister Čtvrtá sestra Edithe Swensen Gilbert Adler 18. listopadu 1998

Zlá čarodějnice Kali chce získat sílu tří. Jelikož je uvězněna v zrcadle nemůže ji získat sama a tak zneužije mladou dívka Avivu. Navádí ji aby se infiltrovala mezi sestry pomocí jejich kočky a pak získala jejich moc. Všechno jde tak jak má, dokud nezačne Aviva protestovat. Kali musí vzít vše do svých rukou a sestry zničit sama.

8 8 The Truth Is Out There… and It Hurts Pohled z budoucnosti Zack Estrin & Chris Levinson James A. Contner 25. listopadu 1998

Prue už nedokáže dál Andymu lhát o tom že je Čarodějkaa tak odříkává kouzlo pravdy, které ale účinkuje na každého v jejím okolí, včetně Phoebe a Piper. Phoebe má mezitím vidění ve kterém démon zabije na parkovišti ženu. Za každou cenu chce vraždě zabránit.

9 9 The Witch Is Back Návrat čarodějky Sheryl J. Anderson Richard Denault 16. prosince 1998

Prue objevuje v aukční síni zajímavý medailonek. Netuší ale, že je v něm uvězněn zlý čaroděj a tak ho nechtěně vypustí na svobodu. Zjišťují, že ho tam uvěznila před staletími silná čarodějka Melinda Warrenová. Jak se ukazuje je to jejich předkyně, zakladatelka mocného rodu čarodějek. Je jediná, která ví jak se démona zbavit a proto ji musí sestry kontaktovat.

10 10 Wicca Envy Závist Brad Kern & Sheryl J. Anderson Mel Damski 13. ledna 1999

Šéf Prue, Rex, který je po celou dobu démon, ji pomocí kouzla přinutí krást a tak se dostává do vězení. I když ji Phoebe a Piper vysvobozují, toto nebylo ani zdaleka cílem Rexe. Jde mu o víc. O sílu tří.

11 11 Feats of Clay Na hliněných nohou Michael Perricone, Greg Elliot, Chris Levinson & Zack Estrin Kevin Inch 20. ledna 1999

Do města přijíždí bývalý přítel Phoebe, který v Egyptě ukradl vzácnou urnu. Nyní ji však potřebuje prodat. Phoebe mu nabídne pomoc a dá urnu Prue, aby ji prodala v aukci. Jak se ale ukazuje, urna není pouze kradené ale i prokletá.

12 12 The Wendigo Wendigo Edithe Swensen James L. Conway 3. února 1999

Na Piper zaútočí příšera, která krade lidem srdce. Nezabije ji sice, ale nakazí ji. Případu se chopí i Andy, který spolupracuje se speciální agentkou. Než se sestry dozvídají že je Piper nakažená je pozdě. Proměnu nedokážou zastavit a tak se z ní stává Wendigo. Jediný způsob jak ji zachránit je najít a zabít původního Wendiga, který ji nakazil. Netuší alel, že je jím Agentka, která spolupracuje s Andym. Do nebezpečí se tak dostává i on, protože je s ní osamotě v lese.

13 13 From Fear to Eternity Strach Tony Blake & Paul Jackson Les Sheldon 10. února 1999

Je pátek třináctého. Sestry musí čelit démonovi strachu, Barbasovi, který se zjevuje pouze v tento den. Do půlnoci musí zabít 13 čarodějnic, aby se mohl vrátit navždy. Své oběti zabíjí tak, že jejich největší strach promění na skutečnost, až ze strachu zemřou. Jeho cíl je jasný. Najít strachy sester a zabít je nimi.

14 14 Secrets and Guys Tajemství Constance M. Burge & Sheryl J. Anderson James A. Contner 17. února 1999

Mladého chlapce Maxe unesou dva muži, aby jim pomohl krást. Má totiž magickou schopnost, podobnou té Prue. Díky tomu Prue dokáže kontaktovat. Ta ho musí zachránit. Mezitím Phoebe odhaluje pravdu o údržbářovi Leovi. Je jejich strážný anděl.

15 15 Is There a Woogy in the House? Máme v domě bubáka? Zack Estrin & Chris Levinson John T. Kretchmer 24. února 1999

Díky zemětřesení se v sklepě domu Halliwellových v zemi objeví trhlina, z níž se dostane ven nebezpečný stínový démon. Phoebe o jeho existenci tuší, protože si z dětství matně na démona pamatuje. Od té doby měla ze sklepa noční můry. Démon se zaměří právě na Phoebe. Vstoupí do ní a přinutí ji, aby se pokusila zabít své sestry.

16 16 Which Prue Is It, Anyway? Která Prue ja ta pravá? Javier Grillo-Marxuach John Behring 3. března 1999

Po Prue jde démon, kterého sestry nedokážou zničit. Obrátí se tedy na magii pomocí které chtějí znásobit Prueinu sílu. Kouzlo však nevyjde jak má a znásobí ji samotnou. Vytvoří její dva klony. Kouzlo sice nefunguje tak jak chtěli ale i tak se jim podaří démona zatím alespoň zmást.

17 17 That '70s Episode Návrat Sheryl J. Anderson Richard Denault 7. dubna 1999

Na sestry útočí démon. Má prsten, díky kterému odolává jejich síle. Jak se ukazuje, prsten získal od jejich matky. Jediný způsob jak ho porazit je vrátit se do minulosti a zabránit tomu aby ho od ní získal. Tak se i stane a sestry se setkávají se svou babičkou, matkou a dokonce i sami se sebou jako s malými dětmi.

18 18 When Bad Warlocks Turn Good Když se zlo mění v dobro Edithe Swensen Kevin Inch 28. dubna 1999

Brendon a jeho bratři mají vytvořit mocnou démonickou trojici no Brandon tento osud nechce a chce se stát knězem. Jeho bratři se mu v tom snaží zabránit a za každou cenu ho chtějí zlákat na stranu zla. Prue potkává Brandona a snaží se mu pomoci zdolat jeho bratry, protože kdyby se k nim připojil, sestry by stáli proti velmi silné trojici démonů.

19 19 Out of Sight Naslepo Tony Blake & Paul Jackson Craig Zisk 5. května 1999

Před zrakem Prue v parku zvláštní démoni unesou mladého chlapce. Prue nemůže včas zasáhnout, protože je zaskočena svou novou schopností, hýbat předměty pouze pohybem rukou. O démonech se dozvídá více, protože setkává jejich bývalou oběť, kterou před lety také unesli. Je však slepý a stejný osud čeká i mladého chlapce. Pokud však sestry včas nezakročí.

20 20 The Power of Two Síla dvou Brad Kern Elodie Keene 12. května 1999

Piper kvůli práci odchází do Honolulu. Phoebe má však mezitím ve věznici Alcatraz vidění, ve kterém vidí ducha vraha v těle policisty mstít se tím, co ho poslali na smrt. Sestry to musí zarazit ale i tak už je to téměř nemožné. Navíc jim chybí třetí sestra.

21 21 Love Hurts Láska je zlá Chris Levinson, Zack Estrin, Javier Grillo-Marxuach James Whitmore, Jr. 19. května 1999

Leo ochraňuje dívku - budoucí světlošku. Ohrožuje ji temnonoš, který je do ní zamilovaný a chce ji získat za každou cenu. Postřelí Lea jedovatým šípem, který je určen k zabíjení světlonosů. Leo navštěvuje v zoufalé situaci sestry. Piper ho nechce nechat zemřít za žádnou cenu a tak hledá způsob jak ho zachránit.

22 22 Déjà Vu All Over Again Neúprosná smyčka Brad Kern & Constance M. Burge Les Sheldon 26. května 1999

Po sestrách jde mocný démon Rodriguez. V plánu zničit sestry mu pomáhá démon Tempus, který dokáže vracet čas. Po každém neúspěšném pokusu zabít sestry vrátí čas a Rodriguez se může poučit na svých chybách. Sestry se mu stále nedaří zničit a tak se čas stále vrací. To že sestry prožívají den stále dokola začíná pociťovat Phoebe a to právě díky tomu, že její schopnosti jsou soustřeďovány na vidění minulosti a budoucnosti.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Zoznam častí seriálu Čarodejnice (1. séria) na slovenské Wikipedii.