Zápas na Letních olympijských hrách 1988 - muži, volný styl do 100 kg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Zápas ve volném stylu ve váhové kategorii do 100 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1988 v Seongnamském Sangmu Gymnasium. O medaile se utkalo celkem 28 zápasníků.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Zlato  Vasile Pușcașu
Rumunsko (ROU)
Stříbro  Leri Chabelovi
Sovětský svaz (URS)
Bronz  William Scherr
Spojené státy americké (USA)

Turnajové výsledky[editovat | editovat zdroj]

Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.

Legenda
  • TF — Lopatkové vítězství
  • ST — Vítězství na technickou převahu, 12 bodů rozdíl
  • PP — Vítězství na body, 1-7 bodů rozdíl, poražený s body
  • PO — Vítězství na body, 1-7 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • SP — Vítězství na body, 8-11 bodů rozdíl, poražený s body
  • SO — Vítězství na body, 8-11 bodů rozdíl, poražený bez bodů
  • P0 — Vítězství pro pasivitu, protivník bez bodů
  • P1 — Vítězství pro pasivitu, vedoucí 1-7 bodů
  • PS — Vítězství pro pasivitu, vedoucí 8-11 bodů
  • DC — Vítězství z rozhodnutí, skóre 0-0
  • PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
  • DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
  • DNA — Nenastoupil
  • L — Porážky
  • ER — Kolo vyřazení
  • CP — Klasifikační body
  • TP — Technické body

Skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
1  Joe Byung-Eun (KOR) 1-3 PP 3-5  Boldyn Javkhlantögs (MGL) 0
0  Kartar Dhillon Singh (IND) 3-1 PP 3-2  Tamon Honda (JPN) 1
0  Uwe Neupert (GDR) 4-0 TF 0:56  Floriano Spiess (BRA) 1
0  Hayri Sezgin (TUR) 4-0 TF 1:42  Jackson Bidei (NGR) 1
1  Fred Solovi (SAM) 0-4 TF 2:42  Leri Chabelovi (URS) 0
0  Clark Davis (CAN) Bye
Kolo 2
1  Clark Davis (CAN) 1-3 PP 2-6  Joe Byung-Eun (KOR) 1
0  Boldyn Javkhlantögs (MGL) 3-0 P1 4:27  Kartar Dhillon Singh (IND) 1
2  Tamon Honda (JPN) 0-4 TF 1:53  Uwe Neupert (GDR) 0
1  Floriano Spiess (BRA) 3-1 PP 11-7  Fred Solovi (SAM) 2
1  Hayri Sezgin (TUR) 1-3 PP 2-9  Leri Chabelovi (URS) 0
1  Jackson Bidei (NGR) DNA
Kolo 3
2  Clark Davis (CAN) 1-3 PP 3-8  Boldyn Javkhlantögs (MGL) 0
1  Joe Byung-Eun (KOR) 4-0 ST 16-1  Kartar Dhillon Singh (IND) 2
0  Uwe Neupert (GDR) 3-1 PP 5-3  Hayri Sezgin (TUR) 2
2  Floriano Spiess (BRA) 0-4 TF 3:45  Leri Chabelovi (URS) 0
Kolo 4
2  Joe Byung-Eun (KOR) 0-4 TF 1:16  Uwe Neupert (GDR) 0
1  Boldyn Javkhlantögs (MGL) 0-4 TF 1:50  Leri Chabelovi (URS) 0
Kolo 5
2  Boldyn Javkhlantögs (MGL) 0-4 TF 1:48  Uwe Neupert (GDR) 0
0  Leri Chabelovi (URS) Bye
Kolo 6
0  Leri Chabelovi (URS) 3-1 PP 3-1  Uwe Neupert (GDR) 1
Zápasník L ER CP
 Leri Chabelovi (URS) 0 - 18
 Uwe Neupert (GDR) 1 - 20
 Boldyn Javkhlantögs (MGL) 2 6 9
 Joe Byung-Eun (KOR) 2 4 8
 Hayri Sezgin (TUR) 2 3 6
 Floriano Spiess (BRA) 2 3 3
 Kartar Dhillon Singh (IND) 2 3 3
 Clark Davis (CAN) 2 3 2
 Fred Solovi (SAM) 2 2 1
 Tamon Honda (JPN) 2 2 1
 Jackson Bidei (NGR) 1 1 0

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

L CP TP L
Kolo 1
0  Georgi Karaduchev (BUL) 3-0 PO 2-0  Wilfried Colling (FRG) 1
0  Vasile Pușcașu (ROU) 4-0 TF 1:08  Maisiba Obwoge (KEN) 1
0  Babacar Sar (MTN) 4-0 TF 2:16  Alesana Sione (ASA) 1
1  István Robotka (HUN) 0-3 PO 0-8  Noel Loban (GBR) 0
1  Wojciech Wala (POL) 0-4 TF 5:26  William Scherr (USA) 0
0  Július Strnisko (TCH) Bye
Kolo 2
1  Július Strnisko (TCH) 1-3 PP 1-7  Georgi Karaduchev (BUL) 0
2  Wilfried Colling (FRG) 0-3 PO 0-4  Vasile Pușcașu (ROU) 0
2  Maisiba Obwoge (KEN) 0-4 TF 2:59  Babacar Sar (MTN) 0
2  Alesana Sione (ASA) 0-4 DQ  István Robotka (HUN) 1
0  Noel Loban (GBR) 3-1 PP 11-2  Wojciech Wala (POL) 2
0  William Scherr (USA) Bye
Kolo 3
0  William Scherr (USA) 3-1 PP 11-3  Július Strnisko (TCH) 2
1  Georgi Karaduchev (BUL) 1-3 PP 3-7  Vasile Pușcașu (ROU) 0
1  Babacar Sar (MTN) 0-4 TF 0:22  István Robotka (HUN) 1
0  Noel Loban (GBR) Bye
Kolo 4
1  Noel Loban (GBR) 1-3 PP 2-5  William Scherr (USA) 0
1  Georgi Karaduchev (BUL) 4-0 TF 0:47  Babacar Sar (MTN) 2
0  Vasile Pușcașu (ROU) 3-1 PP 5-4  István Robotka (HUN) 2
Kolo 5
2  Noel Loban (GBR) 1-3 PP 3-5  Georgi Karaduchev (BUL) 1
1  William Scherr (USA) 1-3 PP 1-4  Vasile Pușcașu (ROU) 0
Kolo 6
1  William Scherr (USA) 3-1 PP 6-1  Georgi Karaduchev (BUL) 2
0  Vasile Pușcașu (ROU) Bye
Zápasník L ER CP
 Vasile Pușcașu (ROU) 0 - 16
 William Scherr (USA) 1 - 14
 Georgi Karaduchev (BUL) 2 6 15
 Noel Loban (GBR) 2 5 8
 István Robotka (HUN) 2 4 9
 Babacar Sar (MTN) 2 4 8
 Július Strnisko (TCH) 2 3 2
 Wojciech Wala (POL) 2 2 1
 Alesana Sione (ASA) 2 2 0
 Maisiba Obwoge (KEN) 2 2 0
 Wilfried Colling (FRG) 2 2 0

Finále[editovat | editovat zdroj]

CP TP
Zápas o 7. místo
 Joe Byung-Eun (KOR) 0-4 PA  Noel Loban (GBR)
Zápas o 5. místo
 Boldyn Javkhlantögs (MGL) 0-4 TF 1:32  Georgi Karaduchev (BUL)
Zápas o 3. místo
 Uwe Neupert (GDR) 0-4 TF 3:31  William Scherr (USA)
Finálový zápas
 Leri Chabelovi (URS) 0-3 PO 0-1  Vasile Pușcașu (ROU)

Finálové pořadí[editovat | editovat zdroj]

  1.  Vasile Pușcașu (ROU)
  2.  Leri Chabelovi (URS)
  3.  William Scherr (USA)
  4.  Uwe Neupert (GDR)
  5.  Georgi Karaduchev (BUL)
  6.  Boldyn Javkhlantögs (MGL)
  7.  Noel Loban (GBR)
  8.  Joe Byung-Eun (KOR)

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Wrestling at the 1988 Summer Olympics – Men's freestyle 100 kg na anglické Wikipedii.