Wikipedie:Pod reálnou lípou/České Budějovice 2005

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Budějovická sejšn[editovat | editovat zdroj]

Znak Českých Budějovic

Zápis z českobudějovického výjezdního zasedání Wikipedistů 5. listopadu 2005.[editovat | editovat zdroj]

Přítomní: Zirland, Petr Adámek, Adam Hauner, Vít Profant, Gibon, Reo On, Cinik, Beren, Karakal, Kotec.

Setkání proběhlo v příjemném prostředí restaurace U rytíře v Českých Budějovicích. Někteří Wikipedisté se sešli již během dne nad lahvemi burčáku z Bílého sklepa. V průběhu setkání probíhala diskuse se širokým záběrem, přičemž mezi nejdůležitější témata patřilo:

  • Způsob řešení podezřelých editací, u nichž nelze snadno ověřit jejich správnost a odlišit regulérní úpravu od vandalismu. Jako rozumný se jevil návrh na zřízení speciální stránky, na níž by se vkládaly podezřelé editace. Wikipedisté, kteří dané problematice rozumí, by změny zkontrolovali a heslo ze seznamu podezřelých editací zase zrušili.
  • Problém zpřístupnění wikipedie zrakově postiženým. Petr Adámek na toto téma podiskutuje s odborníky ze střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky na Masarykově univerzitě a i ostatní se pokusí získat informace na toto téma (např. od Blind friendly web). Hovořilo se i o případné možnosti získat grant.
  • Volba sysopů a byrokratů.
  • Arbitrážní výbor a co se od něj očekává.
  • Aktuální konflikty na wikipedii. Probíralo se i praktická aplikace zásady Předpokládejte dobrou vůli. Zvláštní důraz byl kladen na opatrnou komunikaci s přispěvateli, kteří opakovaně dělají tytéž chyby a přitom to nemyslí špatně a jen prostě mají jiný úhel pohledu.
  • Znaky, které je potřeba přidat pod editační okno (tvrdá mezera, šipka doleva a doprava).
  • Duplicita práce správců, kdy několik správců zároveň řeší stejné problematické editace vandalů. Jde zejména o to, jak označit, že už někdo zkontroloval konkrétní anonymní editaci a usoudil, že je v pořádku.

Hovořilo se i o konkrétních článcích, jako například o dálnicích nebo jaderných elektrárnách, o místopise, o psaní dat apod. Petr Adámek navrhnul, že by se někdy mohl udělat sraz i v Bílém sklepě, nicméně příští sraz bude zřejmě v Praze.

Na základě zápisků karakal zformuloval --Petr.adamek 01:08, 6. 11. 2005 (UTC).