Úřad pro publikace Evropské unie: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
zdroj nebyl překlad z en, ale zkopírovaný text z oficiálního webu http://publications.europa.eu/index_cs.htm, formulace
m ({{Překlad}} bez odrážky)
(zdroj nebyl překlad z en, ale zkopírovaný text z oficiálního webu http://publications.europa.eu/index_cs.htm, formulace)
'''Úřad pro publikace Evropské unie''' (zkráceně Úřad pro publikace) je interinstitucionální úřad, jehož cílem je za co nejlepších podmínek zajišťovat vydávání publikací orgánů Evropských společenství a [[Evropská unie|Evropské unie]]. (EU)Právní základ tvoří rozhodnutí 2009/496/ES, Euratom o organizaci a způsobu práce Úřadu pro publikace Evropské unie.
{{Upravit}}
 
Vydává Úřední věstník Evropské unie ve 22 jazycích (je-li požadována [[irština]], pak dokonce ve 23). Dále tentovydává úřadči spoluvydává publikace v rámci komunikačních aktivit orgánů EU a poskytuje řadu služeb on-line, prostřednictvím kterých umožňuje bezplatný přístup k informacím o právu EU (EUR-Lex), publikacích EU (EU Bookshop), veřejných zakázkách EU (TED) anebo o výzkumu a vývoji v EU (CORDIS).
'''Úřad pro publikace Evropské unie''' (zkráceně Úřad pro publikace) je interinstitucionální úřad, jehož cílem je za co nejlepších podmínek zajišťovat vydávání publikací orgánů Evropských společenství a [[Evropská unie|Evropské unie]] (EU) – rozhodnutí 2009/496/ES, Euratom.
 
Každodenně vydává Úřední věstník Evropské unie ve 22 jazycích (je-li požadována [[irština]], pak dokonce ve 23), což je vydavatelský unikát.
 
Dále vydává či spoluvydává publikace v rámci komunikačních aktivit orgánů EU.
 
Dále tento úřad poskytuje řadu služeb on-line, prostřednictvím kterých umožňuje bezplatný přístup k informacím o právu EU (EUR-Lex), publikacích EU (EU Bookshop), veřejných zakázkách EU (TED) a o výzkumu a vývoji v EU (CORDIS).
 
== Odkazy ==
=== Reference ===
{{Překlad|en|Publications Office of the European Union|414061650}}
 
=== Externí odkazy ===
* [http://publications.europa.eu Úřad pro publikace Evropské unie]
* [http://bookshop.europa.eu/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/EU-Bookshop-Site/cs_CZ/-/EUR/ViewApplication-DisplayCachedWelcomePage EU-Bookshop]
* [http://cordis.europa.eu CORDIS] - Informační služba EU pro výzkum a vývoj
* [http://eur-lex.europa.eu EUR-Lex] Přístup- přístup k právu Evropské unie
* [http://ted.europa.eu TED (Tenders Electronic Daily)] – elektronická verze „DodatkuDodatku k Úřednímu věstníku Evropské unie“EU, který se věnuje evropským veřejným zakázkám
 
[[Kategorie:Instituce Evropské unie]]
506

editací

Navigační menu