Sonos

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Sonos
Logo
Logo
Založeno 2002
Zakladatel John MacFarlane
Sídlo Santa Barbara
Produkty Play
Oficiální web www.sonos.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Zónové přehrávače systému Sonos

Sonos je výrobce spotřební elektroniky se sídlem v Santa Barbaře. Firmu založil v roce 2002 John MacFarlane, který také zakládal Software.com. Hlavním firemním produktem je bezdrátový digitální hudební multiroom systém, který umožňuje přehrávání hudby v libovolných místnostech domu či bytu. Systém Sonos užívají stovky tisíc spokojených zákazníků ve více než šedesáti zemích světa.

Produkty[editovat | editovat zdroj]

Sonos S5[editovat | editovat zdroj]

Jednotka S5 je revoluční novinka v multi-room systému Sonos. Jako vůbec první jednotka má vestavěné reproduktory i zesilovače. Jednotka je tak maximálně mobilní. Můžete ji využít pro poslech hudby při grilování nebo zahradních slavnostech, u bazénu a nebo kdekoli jinde. Navíc má jednotka výstup na sluchátka který využijete nechcete-li být při poslechu hudby rušeni. Firma Sonos uvedla začátkem června 2010 tuto jednotku také v černé verzi.

Phil Abram předseda společnosti Sonos k tomu uvedl: "Jsem nadšeni, že jsem mohli rozšířit naše portfolio produktů o Sonos S5 v černé barvě. Cítili jsme že je důležité nabídnout našim zákazníkům možnost volby při navrhování dokonalého systému Sonos s ohledem na různé místnosti."

Sonos ZP120[editovat | editovat zdroj]

Jednotka ZP120 je ideální do místností ve kterých nejsou instalovány žádné audio komponenty. Jednotka obsahuje zesilovač a proto stačí jen připojit pár reproduktorů a můžete rozáhrát celou místnost. Navíc tato jednotka disponuje výstupem pro subwoofer.

Sonos ZP90[editovat | editovat zdroj]

Jednotka ZP90 neobsahuje zesilovač ale má digitální optický a koaxiální výstup, je proto ideální pro připojení k již stávajícímu audio systému (domácí kino, stereo se zesilovačem atp...), samozřejmostí je i analogový výstup.

Sonos BR100[editovat | editovat zdroj]

Jednotka BR100 neobsahuje žádné audio obvody, je vybavena pouze konektory RJ45 - je tedy ideální jednotkou pro umístění do místností kde je zdroj hudby nebo internetu ale v místnosti nebudete chtít přehrávat hudbu (technická místnost, servrovna atp...) jednotka slouží také jako retranslátor Wi-Fi sítě SonosNet.

Sonos CR200[editovat | editovat zdroj]

Ovladačem CR200 můžete ovládat svůj hudební systém z libovolné části vašeho domu či bytu.

Ovládání systému[editovat | editovat zdroj]

Způsobů ovládání systému Sonos je několik. Od nejpoužívanějšího, kterým je ovladač CR200 dále možnost ovládat pomocí PC nebo Mac až po ovládání vaším iPhonem nebo iPodem touch (software pro PC, Mac, iPhone a iPod touch je zdarma).

Jak funguje systém Sonos[editovat | editovat zdroj]

Klíčem k hudebnímu systému, který přehrává hudbu po celém vašem domě či bytě je bezdrátová síť s co největším pokrytím. To je důvod proč Sonos vytvořil SonosNet 2.0 - bezdrátovou síť s výkonem a dosahem splňující požadavky multiroomového hudebního systému. Je-li běžná bezdrátová síť přetížena a nebo pracuje-li na hranici svého dosahu, mohly by vznikat ozvěny nebo zpoždění v reprodukci hudby. Ne ale se bezdrátovou sítí SonosNet. Každá jednotka funguje jako přijímač, ale také jako vysílač bezdrátové sítě. Proto má celý systému mnohonásobně větší pokrytí a rychlost než běžná síť. Aby bylo možné dosáhnout takto výkonné sítě byla použita technologie MIMO.

SonosNet 2.0[editovat | editovat zdroj]

V bezdrátové síti SonosNet 2.0 mohou komunikovat pouze jednotky systému Sonos, není tedy možné abyste připojili svůj notebooku nebo iPhone přímo k této síti.Proto je nutné alespoň jednu jednotku připojit kabelem k routeru. Tím získáte přístup k hudbě uložené ve vašem počítači, na externím pevném disku nebo jiném úložném zařízení, a také k internetu. Díky připojení k internetu můžete využívat hudebních servisů a internetových rádií (přes 25 000 radiových stanic z celého světa) zdarma.

Technické specifikace SonosNet 2.0[editovat | editovat zdroj]

Síť je zabezpečená pomocí AES-encrypted 128-bitvého šifrování. Se skrytým SSID a sdílením dat pomocí peer-to-peer.

Podporované hudební formáty[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]