Short track na Zimních olympijských hrách 2010

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Short track na
Zimních olympijských hrách 2010

Olympijské kruhy
Piktogram Short tracku
500 m muži ženy
1000 m muži ženy
1500 m muži ženy
3000 m štafeta ženy
5000 m štafeta muži

Závody v short tracku v rámci ZOH 2010 se uskutečnily na stadionu Pacific Coliseum ve Vancouveru mezi 14. a 27. únorem 2010.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Haralds Silovs z Lotyšska se stal prvním sportovcem v olympijské historii, který se zúčastnil závodů v klasickém rychlobruslení i v short tracku, a první který soutěžil ve dvou rozdílných sportovních odvětvích ve stejný den. Závodil na 5000 metrů na dráze v Richmondu, a potom se rychle přemístil přes celé město do haly Pacific Coliseum, kde startoval na trati 1500 metrů[1].

Přehled medailí v short tracku[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Čína (CHN) 4 0 0 4
2. Jižní Korea (KOR) 2 4 2 8
3. Kanada (CAN) 2 2 1 5
4. Spojené státy americké (USA) 0 2 4 6
5. Itálie (ITA) 0 0 1 1
Celkem 8 8 8 24

Přehled disciplín[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaileZlato Výkon Stříbrná olympijská medaileStříbro Výkon Bronzová olympijská medaileBronz Výkon
500 m  Charles Hamelin
Kanada (CAN)
40,981  Sun Si-pak
Jižní Korea (KOR)
41,340  François-Louis Tremblay
Kanada (CAN)
46,366
1000 m  I Čung-so
Jižní Korea (KOR)
1:23,747  I Ho-suk
Jižní Korea (KOR)
1:23,801  Apolo Ohno
Spojené státy americké (USA)
1:24,128
1500 m  I Čung-so
Jižní Korea (KOR)
2:17,611  Apolo Ohno
Spojené státy americké (USA)
2:17,976  John Celski
Spojené státy americké (USA)
2:18,053
štafeta 5000 m Kanada (CAN)
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
François-Louis Tremblay
Guillaume Bastille
6:44,224 Jižní Korea (KOR)
Kwak Jun-ki
I Ho-suk
I Čung-so
Song Si-pak
Kim Seung-il
6:44,446 Spojené státy americké (USA)
J. R. Celski
Travis Jayner
Jordan Malone
Apolo Ohno
Simon Cho
6:44,498


Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
500 m  Wang Meng
Čína (CHN)
43,048  Marriane St-Gelais
Kanada (CAN)
43,707  Arianna Fontanaová
Itálie (ITA)
43,804
1000 m  Wang Meng
Čína (CHN)
1:29,213  Katherine Reutter
Spojené státy americké (USA)
1:29,324  Pak Sung-hi
Jižní Korea (KOR)
1:29,379
1500 m  Čou Jang
Čína (CHN)
2:16,993  I Un-pjol
Jižní Korea (KOR)
2:17,849  Park Sung-hi
Jižní Korea (KOR)
2:17,927
štafeta 3000 m Čína (CHN)
Sun Lin-lin
Wang Meng
Čchang Chuej
Čou Jang
4:06,610 Kanada (CAN)
Jessica Gregg
Kalyna Roberge
Tania Vicent
Marianne St-Gelais
4:09,137 Spojené státy americké (USA)
Katherine Reutter
Allison Baver
Kimberly Derrick
Alyson Dudek
Lana Gehring
4:14,081

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.sport.cz/zoh/rychlobrusleni/164248-lotys-bruslil-na-oh-v-jeden-den-na-dlouhe-i-kratke-draze.html

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]