Short track na Zimních olympijských hrách 2010

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Short track
na Zimních olympijských hrách 2010
Short track speed skating pictogram.svgOlympic rings without rims.svg
Základní údaje
Pořadatel Mezinárodní bruslařská unie
Mezinárodní olympijský výbor
Dějiště Pacific Coliseum
Datum 13. února- 26. února 2010
Soutěže 8 (4 muži, 4 ženy)
Startující 109 z 23 zemí
Soutěže
500 m muži ženy
1000 m muži ženy
1500 m muži ženy
štafeta muži ženy

<< 2006 seznam medailistů
seznam medailistek
2014 >>

Závody v short tracku v rámci ZOH 2010 se uskutečnily na stadionu Pacific Coliseum ve Vancouveru mezi 14. a 27. únorem 2010.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Haralds Silovs z Lotyšska se stal prvním sportovcem v olympijské historii, který se zúčastnil závodů v klasickém rychlobruslení i v short tracku, a první který soutěžil ve dvou rozdílných sportovních odvětvích ve stejný den. Závodil na 5000 metrů na dráze v Richmondu, a potom se rychle přemístil přes celé město do haly Pacific Coliseum, kde startoval na trati 1500 metrů[1].

Přehled medailí v short tracku[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz Celkově
1. Čína (CHN) 4 0 0 4
2. Jižní Korea (KOR) 2 4 2 8
3. Kanada (CAN) 2 2 1 5
4. Spojené státy americké (USA) 0 2 4 6
5. Itálie (ITA) 0 0 1 1
Celkem 8 8 8 24

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
500 m  Charles Hamelin
Kanada (CAN)
40,981  Sun Si-pak
Jižní Korea (KOR)
41,340  François-Louis Tremblay
Kanada (CAN)
46,366
1000 m  I Čung-so
Jižní Korea (KOR)
1:23,747  I Ho-suk
Jižní Korea (KOR)
1:23,801  Apolo Ohno
Spojené státy americké (USA)
1:24,128
1500 m  I Čung-so
Jižní Korea (KOR)
2:17,611  Apolo Ohno
Spojené státy americké (USA)
2:17,976  John Celski
Spojené státy americké (USA)
2:18,053
štafeta 5000 m Kanada (CAN)
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
François-Louis Tremblay
Guillaume Bastille
6:44,224 Jižní Korea (KOR)
Kwak Jun-ki
I Ho-suk
I Čung-so
Song Si-pak
Kim Seung-il
6:44,446 Spojené státy americké (USA)
J. R. Celski
Travis Jayner
Jordan Malone
Apolo Ohno
Simon Cho
6:44,498


Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá olympijská medaile Zlato Výkon Stříbrná olympijská medaile Stříbro Výkon Bronzová olympijská medaile Bronz Výkon
500 m  Wang Meng
Čína (CHN)
43,048  Marriane St-Gelais
Kanada (CAN)
43,707  Arianna Fontanaová
Itálie (ITA)
43,804
1000 m  Wang Meng
Čína (CHN)
1:29,213  Katherine Reutter
Spojené státy americké (USA)
1:29,324  Pak Sung-hi
Jižní Korea (KOR)
1:29,379
1500 m  Čou Jang
Čína (CHN)
2:16,993  I Un-pjol
Jižní Korea (KOR)
2:17,849  Park Sung-hi
Jižní Korea (KOR)
2:17,927
štafeta 3000 m Čína (CHN)
Sun Lin-lin
Wang Meng
Čchang Chuej
Čou Jang
4:06,610 Kanada (CAN)
Jessica Gregg
Kalyna Roberge
Tania Vicent
Marianne St-Gelais
4:09,137 Spojené státy americké (USA)
Katherine Reutter
Allison Baver
Kimberly Derrick
Alyson Dudek
Lana Gehring
4:14,081

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]