Prue Halliwell

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pruedence Halliwell
Shannen Doherty, představitelka Prue Halliwell
Shannen Doherty, představitelka Prue Halliwell
První výskyt 1x01 Všechno zlé pro něco dobré
Poslední výskyt 3x22 Rozpoutalo se peklo
Ztvárnil/a Shannen Doherty
Informace
Přezdívka Prue
Pohlaví žena
Narození 28. října 1970
Úmrtí 17. května 2001
Specializace čarodějka:
telekineze (1x1)
astrální projekce (2x09)
Povolání správce muzea, v aukční síni Buckland, fotografka pro časopis 915
Rodina rodiče: Patricia Halliwell (čarodějka) a Victor Bennett (člověk)
Manžel(ka) nemá
Partner(ka) Andy Trudeau, později Jack Sheridann, a démon Zole
Děti nemá
Příbuzní sestry: Piper Halliwell, Phoebe Halliwell a nevlastní Paige Matthews
Bydliště 1329 Prescott Street San Francisco
Podrobnosti o postavě na IMDb

Prudence Halliwell je jedna z hlavních postav amerického seriálu Čarodějky (Charmed). Jedna ze čtyř sester, která je obdarována magickou silou. Spolu se svými dvěma sestrami Piper a Phoebe tvoří Moc Tří, která zastupuje největší sílu dobra. Zabíjejí démony a ochraňují nevinné. Prue díky tomu zapomíná na své soukromí. Její minulý život je Pruedence Bowen, byla fotografka, ovládala kryokinezi. V první sérii ji dabuje Barbora Munzarová, v druhé až třetí pak René Slováčková.

Prue je nejstarší ze sester. Její matka je Patricie Halliwel a otec Victor Bennet. Po její smrti ji nahrazuje nejmladší nevlastní sestra Paige. Má schopnost telekineze (posouvat předměty) a astrální projekce (tělo upadne do tranzu, objeví se jiná Prue, která se přesune na jiné místo). Pochopitelně když byla Prue nejmocnější, démoni o ní měli větší zájem. Až jednomu - zabijáku Zdroje, démonu Shaxovi - se podařilo Prue zabít. Prue se obětovala, aby nezemřel lékař nemocnice v San Franciscu, lékaře ale stejně Shax nakonec zabil. Proč Prue zemřela? Protože její představitelka Shannen Doherty měla hodně nepříjemných konfliktů s producentem a se samotnými herečkami, nepřicházela na natáčení v daný čas, taky v posledním díle s ní bylo vidět, že s tím nikdo nic nedělá Prue by si všimla, že se vrátí čas, podle nás si myslíme, že Shannen odešla z poslední scény a a režisér to musel udělat tak jako že se vrátil čas a nic nikdo si toho nevšiml ale v 1. sérii mrtvá Phoebe to cítila, je zajímavé že i to nemohla dotočit, zklamalo mě to.

Schopnosti[editovat | editovat zdroj]

Telekineze[editovat | editovat zdroj]

Telekinesis - představuje schopnost hýbat předměty pomocí své mysli. Jde o aktivní schopnost, zkrátka Prue odhazuje démony,věci lidi,....Nejdříve tuto schopnost používala pomocí očí, později se ji naučila ovládat rukama. Proti této schopnosti jsou imuní pouze neutrální bytosti(možná ani ti ne).

Astrální projekce[editovat | editovat zdroj]

Astral Projection – tato schopnost umožňuje být na dvou místech najednou. Stačí na to jen pomyslet a jste tam kde chcete být, ale bez svých schopností. Vaše původní tělo upadne do jakéhosi kómatu.