Prue Halliwellová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Prue Halliwell)
Skočit na: Navigace, Hledání
Prue Halliwellová
Shannen Doherty, představitelka Prue Halliwellové
Shannen Doherty, představitelka Prue Halliwellové
První výskyt 1x01 Všechno zlé pro něco dobré
Poslední výskyt 3x22 Rozpoutalo se peklo
Ztvárnil/a Shannen Doherty
Informace
Pohlaví žena
Narození 28. října 1970
Úmrtí 17. května 2001
Specializace čarodějka:
telekineze (1x1)
astrální projekce (2x09)
Povolání správce muzea, v aukční síni Buckland, fotografka pro časopis 915
Rodina rodiče: Patricia Halliwellová (čarodějka) a Victor Bennett (člověk)
Manžel(ka) nemá
Partner(ka) Andy Trudeau, později Jack Sheridann, a démon Zole
Děti nemá
Příbuzní sestry: Piper Halliwellová, Phoebe Halliwellová a nevlastní Paige Matthewsová
Bydliště 1329 Prescott Street San Francisco

Prudence „Prue“ Halliwellová je jedna z hlavních postav amerického seriálu Čarodějky (Charmed). Jedna ze čtyř sester, která je obdarována magickou silou. Spolu se svými dvěma sestrami Piper a Phoebe tvoří Moc Tří, která zastupuje největší sílu dobra. Zabíjejí démony a ochraňují nevinné. Prue díky tomu zapomíná na své soukromí. Její minulý život je Pruedence Bowen, byla fotografka, ovládala kryokinezi. V první sérii ji dabuje Barbora Munzarová, v druhé až třetí pak René Slováčková.

Prue je nejstarší ze sester. Její matka je Patricie Halliwelová a otec Victor Bennet. Po její smrti ji nahrazuje nejmladší nevlastní sestra Paige. Má schopnost telekineze (posouvat předměty) a astrální projekce (tělo upadne do tranzu, objeví se jiná Prue, která se přesune na jiné místo). Pochopitelně když byla Prue nejmocnější, démoni o ní měli větší zájem. Až jednomu - zabijáku Zdroje, démonu Shaxovi - se podařilo Prue zabít. Prue se obětovala, aby nezemřel lékař nemocnice v San Franciscu, lékaře ale stejně Shax nakonec zabil.

Schopnosti[editovat | editovat zdroj]

Telekineze[editovat | editovat zdroj]

Telekineze představuje schopnost hýbat předměty pomocí své mysli. Jde o aktivní schopnost, zkrátka Prue odhazuje démony, věci a lidi. Nejdříve tuto schopnost používala pomocí očí, později se ji naučila ovládat rukama. Proti této schopnosti jsou imunní pouze neutrální bytosti.

Astrální projekce[editovat | editovat zdroj]

Astral Projection – tato schopnost umožňuje být na dvou místech najednou. Stačí na to jen pomyslet a jste tam kde chcete být, ale bez svých schopností. Vaše původní tělo upadne do jakéhosi kómatu.