Mimi Smith

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Mimi Smith
Rodné jméno Mary Elizabeth Stanley
Narození 24. března 1906
Úmrtí 6. prosince 1991 (ve věku 85 let)
Manžel(ka) George Smith
Děti žádné (opatrovnice Johna Lennona)
Rodiče George a Annie (rozená Millward) Stanleyovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Mary Elizabeth "Mimi" Smith (rozená Stanley) (24. března 1906 – 6. prosince 1991) byla teta z matčiny strany a opatrovnice anglického hudebníka Johna Lennona. Mimi Stanley se narodila v anglickém Liverpoolu jako nejstarší z pěti dcer. Ve Woolton Convalescent Hospital získala praxi jako zdravotní sestra a později pracovala jako sekretářka. 15. září 1939 se vdala za George Smithe, který řídil rodinnou mléčnou farmu a obchod ve Wooltonu, na předměstí Liverpoolu.

Poté, co se její mladší sestra Julia Lennon rozešla se svým manželem, přistěhovala se se svým synem Johnem Lennonem a novým partnerem, ale Mimi kontaktovala liverpoolskou sociální správu a stěžovala si, že Juliin syn spí ve stejné posteli jako dva dospělí. Julia byla nakonec přinucena předat péči o svého syna Smithovým. Lennon žil se Smithovými po většinu svého dětství a se svou tetou si udržel velmi blízký vztah, ačkoliv k jeho hudebním ambicím, přítelkyním a manželkám byla velmi pohrdavá.

Ačkoliv postupně ztrácela kontakt s příbuznými, Lennon jí až do své smrti v roce 1980 každý týden telefonoval. V roce 1965 jí koupil bungalov v Pooleu v hrabství Dorset, kde žila až do své smrti v roce 1991.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mimi Smith na anglické Wikipedii.