Mimi Smith

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mimi Smith
Rodné jméno Mary Elizabeth Stanley
Narození 24. března 1906
Úmrtí 6. prosince 1991 (ve věku 85 let)
Manžel(ka) George Smith
Děti žádné (opatrovnice Johna Lennona)
Rodiče George a Annie (rozená Millward) Stanleyovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Mary Elizabeth "Mimi" Smith (rozená Stanley) (24. března 1906 – 6. prosince 1991) byla teta z matčiny strany a opatrovnice anglického hudebníka Johna Lennona. Mimi Stanley se narodila v anglickém Liverpoolu jako nejstarší z pěti dcer. Ve Woolton Convalescent Hospital získala praxi jako zdravotní sestra a později pracovala jako sekretářka. 15. září 1939 se vdala za George Smithe, který řídil rodinnou mléčnou farmu a obchod ve Wooltonu, na předměstí Liverpoolu.

Poté, co se její mladší sestra Julia Lennon rozešla se svým manželem, přistěhovala se se svým synem Johnem Lennonem a novým partnerem, ale Mimi kontaktovala liverpoolskou sociální správu a stěžovala si, že Juliin syn spí ve stejné posteli jako dva dospělí. Julia byla nakonec přinucena předat péči o svého syna Smithovým. Lennon žil se Smithovými po většinu svého dětství a se svou tetou si udržel velmi blízký vztah, ačkoliv k jeho hudebním ambicím, přítelkyním a manželkám byla velmi pohrdavá.

Ačkoliv postupně ztrácela kontakt s příbuznými, Lennon jí až do své smrti v roce 1980 každý týden telefonoval. V roce 1965 jí koupil bungalov v Pooleu v hrabství Dorset, kde žila až do své smrti v roce 1991.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mimi Smith na anglické Wikipedii.