Lineární elektromotor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Prototyp lineárního elektromotoru

Lineární elektromotor je elektrický motor, který nevykonává pohyb rotační, ale posuvný. Jde o netočivý elektrický stroj, který nemá žádné rotující součásti. Jedná se o mnohapólový motor, jehož stator je rozvinut do délky podél celé pojezdové dráhy stroje. Svojí povahou je konstrukčně blíže ke klasickému transformátoru zapojenému nakrátko, s tím, že magnetický obvod obsahuje mezeru pro oddělení pohyblivé a nepohyblivé části stroje.

Lineární motory patří v současné době mezi nejmodernější technologii motorů, které se čím dál více začínají prosazovat v lineární technice. Vyznačuje velkou dynamikou, rychlostí lineárního posuvu, precizností a kompaktním uspořádáním. Jeho hlavní výhodou z hlediska konstrukce je absence mechanických převodů, které zvyšují vůli, mechanické opotřebení a nepřesnost polohování. Značný rozvoj těchto motorů v poslední době zapříčinila širší dostupnost a snížení pořizovacích nákladů mechanických částí i řídící elektroniky na přijatelnou úroveň.

Moderní motory umožňují zrychlení až 5G a rychlost posuvu 6m/s.

Technologie[editovat | editovat zdroj]

Lineární motor stejně jako rotační motor funguje na principu indukce. Na rozdíl od konvenčních motorů je však stator lineárního motoru rozvinutý do roviny po celé délce pojezdové dráhy stroje, aniž by přitom využíval zprostředkujícího převodu. Je tvořen primární částí (statorem) a sekundární částí (rotorem), kde jedna či druhá část vykonává přímočarý posuvný pohyb. Primární část je složena z elektrotechnických plechů z feromagnetického materiálu a trojfázového vinutí navinutých v drážkách těchto jednotlivých plechů. Na protější straně je umístěna sekundární část tvořená permanentními magnety. Přivedením řídicího proudu do vinutí jezdce vznikne magnetické pole mezi oběma částmi, čímž se jezdec rozpohybuje.

Využití[editovat | editovat zdroj]

  • v dopravě pro pohon vlaků, například i na magnetickém polštáři, maglev.
  • v přesných CNC obráběcích strojích (typicky brusy), kde jemný magnetický pohyb vítězí nad mechanickými převody, jež trpí vůlemi.
  • triviálním lineárním motorem s jednou cívkou je konstrukce reproduktoru, kde elektrický proud procházející cívkou reproduktoru vyvolává magnetické pole, které vzhledem k permanentnímu magnetu definuje polohu membrány.
  • ve zvonicích pro rozhoupávání zvonů [1].
  • polohovací systémy (jedno i více osé systémy)

Poznámka[editovat | editovat zdroj]

Vzhledem k tomu, že statická (nepohyblivá) část stroje se nachází podél celé pojezdové dráhy stroje, pořizovací náklady u velkých pohonů vybavených lineárními elektromoty, například u speciálních drah v železniční dopravě nebo v městské hromadné dopravě (typicky v metru), bývají velmi vysoké. Mnohakilometrová trať je i náročnější na kontrolu a údržbu, než je tomu u běžných tratí, a provozní náklady celého zařízení mohou být také velmi vysoké.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Lineární motor ve zvonici

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]