Frunzensko-Primorskaja (linka metra v Petrohradu)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Frunzensko-Primorskaja
Stát Rusko
Město Petrohrad
Barva na mapě fialová
Technické informace
Počet stanic 12
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Frunzensko-Primorskaja (rusky Фрунзенско-Приморская) je linka Petrohradského metra. Značená je fialovou barvou, alternativně číslem pět. Úsek Sadovaja – Komjendantskij Prospekt dříve fungoval jako součást čtvrté linky, Pravoberežnaja. 28. prosince 2008 byl zprovozněn první úsek Zvenigorodskaja - Volkovskaja, který však zatím nebyl propojen s úsekem SadovajaKomendantskij prospekt. K propojení došlo 7. března 2009, kdy byly propojeny stanice Zvenigorodskaja a Sadovaja. 30. prosince 2010 byla otevřena stanice Obvodnyj kanal na již stávajícím úseku. Linka byla dále prodloužena jižním směrem do stanic Bucharešťskaja a Meždunarodnaja, k otevření došlo 28. prosince 2012.

K dalšímu rozšíření dojde mezi lety 2017 - 2018, kdy bude linka prodloužena jižním směrem do stanic Prospekt Slavy, Dunajskaja a Šušary. Rozšíření se plánuje i severním směrem, kde by měly vzniknout další čtyři, zatím bezejmenné stanice.

Stanice[editovat | editovat zdroj]

Úsek mezi stanicemi Sadovaja - Komendantskij prospekt byl otevřen v rámci Pravoberežné linky.

Meždunarodnaja - Bucharešťskaja - Volkovskaja - Obvodnyj kanal - Zvenigorodskaja 1Sadovaja 24AdmiraltejskajaSportivnajaČkalovskajaKrestovskij ostrovStaraja DěrevňaKomendantskij prospekt