Diskuse s wikipedistou:Vážkozpytec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Marie Patrovská[editovat zdroj]

Dobrý den, nikdo určitě nezpochybňuje, že měl Viktor Dyk svou babičku rád a že ho ovlivnila. Jste si ale opravdu jistý, že je tak důležité ji zmínit mezi významnými osobnostmi města Varnsdorf? S kolegou Mirek256 se domníváme, že není dostatečně významná, aby tam zahrnutá byla, natož aby měla samostatný článek. Pokud jsme na omylu, prosíme, doložte to, v opačném případě nebohou babičku asi fakt zařazovat nebudeme. Pěkný večer. Gumideck (diskuse) 15. 12. 2018, 19:34 (CET)

Čau, není problém. Pokud ji považujete s kolegou Mirkem za nevýznamnou (ono je to polemické – kdo je vůbec významný, vždy jak pro koho), tak to smažte. Chtěl jsem jen přispět. Ono – když už tam jsou lidé jako Bjarnat Krawc, který zde jen dožil, tak nevidím problém proč tam nemít rodáky, kteří na Varnsdorf vzpomínali v dobrém. Ale zde je asi větší problém v tom, že není tak významná tak jak byste chtěli. V tom případě. Omlouvám se... ;) --Vážkozpytec (diskuse) 15. 12. 2018, 19:49 (CET)
Babička byla nikoliv nevýznamná, ale patrně nebyla encyklopedicky významná, ačkoliv mohla mít vlivem na vnuka větší význam než třeba ten zmiňovaný Bjarnat Krawc :-) Jde spíš o to, že mezi významné osobnosti města nepatří. Ale na druhou stranu si myslím, že ve článku Viktor Dyk naopak místo má a není tam. Nechci tě úkolovat, ale když tam tu informaci do jeho životopisu přidáš, bude to jen dobře. Žádná omluva není potřeba, myslel jsi to dobře. Hodně sil a chuti do dalších editací. Gumideck (diskuse) 15. 12. 2018, 19:59 (CET)

Jak vidím stejně jste ji tam dopsal, jen opravdu nechápu, jakou má spojitost s Varnsdorfem, kromě toho že se zde narodila. Hlásila se k němu? Je dost zdrojů, aby se o ní dal napsat článek, z kterého by vyplynulo, že k pro něj něco udělala, či byla tak významná, že stačí že je zdejší rodačka? Jestli je podle vás tak významná, napište prosím o ní článek, z kterého to bude jasné. Moc děkuji.Mirek256 16. 12. 2018, 08:05 (CET)

Jinak v článku o Viktoru Dykovi se kromě toho, že paní Patrovská je infoboxu že byla jeho babičkou, o ní nepíše, žádná zmínka, že by na něj měla nějaký vliv, a kromě toho, jinde na wiki není, či jsem nic nenašel.Mirek256 16. 12. 2018, 08:12 (CET)
Milý Mirku, z boží vůle Wikipedisto, asi jste mě nepochopil. Tak já vám to řeknu (jak se říká hezkyčesky) polopaticky... jelikož se věnuji onomu spisovateli tak trochu badatelsky, nemohu svoje všechny zjištěné informace dávat na wikipedii. To snad chápete, že se to tak nedělá a mohlo by to být problematické pro moji práci (zároveň na wikipedii nemůžeme dávat každou "blbost"). Paní Patrovská se objevuje téměř v každé práci o celém spisovateli (tak není dobré soudit jen podle toho, že jste nic nenalezl na wiki). A téměř všude je uváděno, že pocházela z Varnsdorfu (+ nějaké věci k tomu). Víte, pro Varnsdorf nepostavila pivovar, školu, radary... to máte pravdu. Od začátku tvrdím, že to máte smazat, pokud chcete... Nemohu vědět, co je pro Varnsdorf bezvýznamné a co ne. Ve zdrojích se uvádí, že to byla docela významná měšťanská rodina, myslel jsem, že tam máte nějaké muzeum (nebo něco) a budete vědět, s kým si to spojit. Zároveň, když jsem viděl, že je tam Bjarnat Krawc, který ve Varnsdorfu jen dožil... tak jsem si řekl, že nebude problém s tím, že tam někdo prožil dětství... Asi je to problém. A já to beru! Já Vás tady nemusím přesvědčovat, že to byla významná osobnost. Třeba nebyla. Třeba si ji nikde jinde taky nepřipomínají (což ale připomínají... ). Tak to smažte a mějte klidný den; ne? Já ji dopsal do infoboxu, protože nemám aktuálně čas překopávat ten velmi strohý článek, ale udělám to, až bude příležitost.

PS: Já už strkat své prsty do vašeho rajonu nebudu, Mirečku! Když něco z dobré vůle přidám, hned to komentujete na diskuzích, jako kdyby se Vás to osobně dotklo. Stačilo napsat, že se k ní nikdo místní nehlásí, nebo tak něco. Rozjet polemiku na odbornější úrovni. A ne psát nějaké vaše pocity z tohoto mého činu. Jsem asi starý člověk, hledám odpověď v knihách a když něco tvrdím, rád cituji většího odborníka než jsem já, abych to měl podložené (v naše případě doc. PhDr. Jaroslav Med, CSc. a PhDr. Ing. Jaroslava Honcová, CSc.) Myslím, že u editování wikipedie má člověk prožívat radost a najít ponaučení... a ne se tady čílit nad tím, že mu někdo strká prsty do rajonu a radši všechno rychle smazat, aniž byste si prošel nějakou literaturu a badatelsky dokázal, že to pravda je či není. Já se nebojím vlastních chyb, nacházím v nich ponaučení....a co Vy? Stojím si nyní nad tím, že Patrovská (která se teď po našich diskuzích jistě obrací v hrobě) do Vašeho Varnsdorfu nepatří. Opět to zakončím tím – smazat – protože se nebudu pokoušet v blízké budoucnosti přidávat na wikipedii články na toto téma.--Vážkozpytec (diskuse) 16. 12. 2018, 13:32 (CET)