Diskuse s wikipedistou:Ingmarkal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Květen 2021[editovat zdroj]

Dobrý den. Díky, že máte zájem o editaci Wikipedie. Několik poznámek k vašim editacím:

  1. Wikipedie je založena na ověřitelnosti. To je na Wikipedii zásada č. 1. Pokud do článku přidáte informace, které nejsou zjevné, je potřeba, aby byly podpořeny věrohodnými zdroji. Neozdrojované informace lze z článku odstranit. Ozdrojovaná informace ale neznamená ani například jeden odkaz na nějaký internetový obchod, který danou věc prodává, ale opravdu solidní podložení dostatečným množstvím informací z nezávislých, kvalitních a autoritativních zdrojů. Např. významných publikovaných studií, pokud se jedná o velmi smělá tvrzení o blahodárných účincích nějaké rostliny či látky.
  2. Neoznačujte, prosím, velké editace jako malé. Cokoli jiného než opravy, drobné změny formátování či formulace, přidání interního wikiodkazu či šablony nebo revert vandalismu je velká editace. Jakákoli nová informace v článku, byť jediné slovo, je velká editace. Viz Wikipedie:Malá editace.
  3. Dbejte prosím na to, aby vaše editace byly psány encyklopedickým stylem, tedy čistě fakticky. Jednak musejí být bezpodmínečně psány z nezaujatého úhlu pohledu, bez propagačních pasáží, jednak je třeba se vyvarovat neencyklopedických formulací jako je oslovování čtenáře, psaní v 1. osobě množného čísla a jiných „literárních“ vložek.

Tak díky za zájem a vítejte na Wikipedii. – J. M. (diskuse) 13. 5. 2021, 00:45 (CEST)[odpovědět]