Diskuse:Tomáš Holub (biskup)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Biskupská hodnost

  • Co se týká biskupské hodnosti, kterou zde již nyní někdo ráčil uvést, tak je nutné upozornit, že titulování bude platné až po udělení biskupského svěcení, ke kterému nedojde dříve než za dva měsíce. Proto prosím - označujme ho prozatím ještě stále jen jako generálního sekretáře ČBK. Děkuji. --Oltkzouhar (diskuse) 12. 2. 2016, 13:28 (CET)
Po jmenování biskupem Svatým otcem se dotyčný již oslovuje: „Biskup“. Ještě sice nepřijal biskupské svěcení, ale biskupem je již jmenováním. Na úrovni diplomatického protokolu to platí automaticky. Ve společenském kontextu např. pokud jmenovaný, ale ještě nevysvěcený biskup zemře, uvádí se vždy jako biskup. Jinak je to samozřejmě časová záležitost, která brzy pomine, a bylo by zbytečné o ní vést spory (asi by se hodil samostatný wikičlánek na toto téma), takže jestli se bude psát biskup Holub nebo monsignore Holub, vyjde to skoro nastejno. Generálním sekretářem ČBK prozatím je, pokud tedy mezitím na funkci nerezignoval. S pozdravem Martin Davídek (diskuse) 12. 2. 2016, 13:52 (CET)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Tomáš Holub. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 6. 9. 2018, 00:28 (CEST)