Diskuse:Seznam států světa podle rozlohy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

nechápu jednu věc: proč ta tabulka není podle pořadí? Není ani podle abecedy ani podle udávaného údaje - rozlohy.
--Michalli 07:18, 15. 4. 2007 (UTC)

zjistil jsem, že v článcích o jednotlivých státech dost často nesouhlasí pořadí v žebříčku podle rozlohy s ani jedním z pořadí z této stránky, namátkou San Marino, Jižní Korea, Panama.
Kirjat 09:05, 18. 10. 2007 (UTC)

z tab. 1 se zdá, že např. rozloha USA a Francie je i se zámořskými oblastmi (termín závislý mi nepřijde korektní), což ale není pravda. Je to pak celé zmatené... Kovar 6. 10. 2008, 17:11 (UTC)

Potřeba celkové revize[editovat zdroj]

Tenhle seznam by potřeboval zaktualizovat. Před chvilkou jsem doplnil vlaječky v první tabulce, a narazil jsem na několik skutečností, které k dnešnímu datu 4.12.2008 nebyly platné. Třeba, že Kosovo je členem OSN, že Francouzská jižní a antarktická území nezahrnovaly Roztroušené ostrovy, chybí britské Aktori a Dhekelia, Sealand, Nizozemské Antily brzy zaniknou... Takže ta čísla v poznámkách a úvodech nejsou přesná.

Taky se mi nelíbí grafické zpracování. Možna by bylo fajné dát tam dva sloupečky vedle sebe, ne takovouto dlouhou nohavici. Vůbec mi nejde narozum, proč je tady Tab.2, připadá mi zbytečná. Grafické nedostatky ale nejsou nejdůležitější, hlavně by se měly spravit faktické mapy, taky by chtělo zkorigovat jednotlivé hodnoty rozloh v tomto seznamu a u jednotlivých zemí a dát jim správné pořadí. Sám bych tu Tab 2 smazal a mohl bych zanést do první tabulky přesnější výčet závislých území...--Unpocoloco 4. 12. 2008, 18:52 (UTC)