Diskuse:Petr Vok z Rožmberka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Editace[editovat zdroj]

Dovolil jsem si článek přeformátovat, rozčlenit jej do odstavců, přidat úvod a literaturu. Obsah jsem ponechal původní(pouze jsem přidal ten úvod). Také jsem si dovolil odstranit šablonu Úpravy, kdyby bylo potřeba ještě něco doplnit, rád tak učiním.

V současné době pracuji na podrobnějším životopise Petra Voka a bude koncipován jako nová stránka a na této bude pouze odkaz...

Bylo by pěkné, kdyby někdo vytvořil alespoň krátké články o rodičích Petra Voka, jsou to jediné dvě červené místa v článku, nepočítám-li autorku literatury a Kateřinu z Ludanic( o té by bylo také vhodné něco napsat) :)

S pozdravem Blackknight 16:19, 3. 9. 2007 (UTC)

Nevím, je-li forma "životopisu" to pravé ořechové. U Přemysla Otakara II už máte "sloučit" a já myslím,m že plně právem. --Šandík 16:27, 3. 9. 2007 (UTC)
taktéž si myslím, že životopis má být součástí článku o osobě. --Postrach 16:33, 3. 9. 2007 (UTC)
To pak ale zase si budete "stěžovat", že to je dlouhé, ne? Nevím, už teď má ten můj životopis 3 stránky A4 a ještě není kompletní...., ale rád se podřídím většině, životopis ještě stejně není kompletní, takže nejsem proti diskuzi do té doby a v nejhorším to nějak zkombinuji --Blackknight 16:40, 3. 9. 2007 (UTC)
Pochopitelně, nepíšete knihu, nýbrž encyklopedii!--Šandík 17:45, 3. 9. 2007 (UTC)
To vím :) Ale článek tak na 7-10 stránek není snad chápána jako kniha, podívejte se třeba na Matematický důkaz, je delší než moje nejdelší životopisy a nikdo mu to nezazlívá :) a dokonce to je Nejlepší článek. Myslím si, že podobně dlouhé články by se na Wikipedii měli vyskytovat více, aby ten, kdo se o dané téma zajímá nemusel hledat i jinde, protože daný článek neobsahuje zrovna to, co musel autor kvůli velikosti vynechat. S pozdravem Blackknight 11:58, 4. 9. 2007 (UTC)
pokud to bude podobného rozsahu jako Životopis Přemysla Otakara I., tak je to podle mého názoru přibližně akorát. Oba životopisy by ale měly být součástí patřičných článků o osobách. --Postrach 07:20, 4. 9. 2007 (UTC)
Tak dobrá, překecali jste mě, zkusím pak ty dva články nějak zkombinovat, snad to nějak půjde. S pozdravem Blackknight 11:58, 4. 9. 2007 (UTC)

Redirect[editovat zdroj]

Na tento článek je přesměrováno heslo Petr Vok. O dalších osobách tohoto jména pojednává článek Petr Vok (rozcestník).
- nebylo by logičtější, kdyby heslo Petr Vok bylo přesměrováno na rozcestník? (Nejde-li o úmysl - Petra Voka z Rožmberka přece jen zná kdekdo, Petra Voka Žďárského ze Žďáru nikoliv.) --Viktvor 23. 10. 2009, 21:10 (UTC)