Diskuse:Parter

Page contents not supported in other languages.
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Díky za článek!

Parter má ovšem více významů, což v článku sice je, ale ne úplně přesně, bylo by to možné upravit? --Šandík 20:35, 4. 1. 2008 (UTC)

Našla jsem, že za parter může být považována přízemní budova, ale nikdy jsem se s tímto použitím nesetkala. Nebo znáte ještě nějaký jiný význam? --Nargilé 12:36, 7. 1. 2008 (UTC)

Výraz parter používá také pro přízemní část průčelí vícepatrových domů (tak je použit i v tom citátu). V podstatě stejný význam má i v těch divadlech.
Jinak obrázky považuji za matoucí. Vhodné by bylo ukázat parter některé francouzské zahrady, neboť klasická francouzská zahrada má tři přesně specifikované části s názvy parter, bosket a silvatico - většina Vašeho článku se také týká tohoto významu, ovšem fotografie nikoli.
Také by bylo dobré ukázat na některé fotografii parter v tom významu (jinak nezmíněném), jak mu rozumí i připojený text, totiž jako přízemní část vícepatrového domu. --Šandík 16:03, 7. 1. 2008 (UTC)
Přesně tak, slovo "parter" má celou řadu jiných dalších významů. V podstatně znamená "podhled" nebo "spodní pohled". Mimo již zmíněné se také užívá i ve sportu např. při zápasení ** --MiroslavJosef 24. 7. 2009, 07:39 (UTC)

Zahajte diskusi ke stránce Parter

Zahájit diskusi