Diskuse:Nikon D50

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Můj původní text článkuVerze z 15:44, 28. 5. 2008 zkopírovaný není. První část jsem psal já sám, druhá upraveným popisem přímo od výrobce. Web, ze kterého byl údajně zkopírován, ani neznám. Děkuji za pochopení. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 90.176.47.28 (diskuse)

Původní verze:


Stříbrný Nikon D50 Stříbrný Nikon D50

Nikon D50 je jednooká digitální zrcadlovka, jež se prodávala v letech 2005-2007. Šlo o první z řady tzv. low-endových zrcadlovek, jež nabízí základní funkce za dostupnou cenu. Vzhledem k výbornému poměru/cena výkon se stal tento fotoaparát legendou. Jeho rozlišení činilo 6,1 megapixelů. Měl 5 zaostřovacích bodů, rychlost snímání 2,5 obr/s. V současné době není problém sehnat Nikon D50 v jakémkoli fotobazaru. Přístroje byly vyráběny ve dvou barevných provedeních - stříbrná a černá. Fotoaparát podporuje objektivy Nikon Nikkor vyjma řady IX Nikkor. Dále je možno použít objektivy jiných výrobců (Tamron, Sigma, Tokina, apod.) s bajonetem pro fotoaparáty Nikon. Nástupcem tohoto modelu se stal Nikon D40.

Popis výrobce

Fotoaparát D50 je vstupním modelem systému digitálních jednookých zrcadlovek, vybaveným mnoha automatickými funkcemi pro snazší zhotovení snímků. Ať již fotografujete cokoli, máte vždy k dispozici digitální motivové programy, které za vás automaticky nastaví optimální expozici. Stačí pouze nastavit volič provozních režimů na příslušný symbol, a D50 se postará o to ostatní.


Příbuzné modely

Nikon D70 Nikon D70s

Kopírování[editovat zdroj]

Teď jsem se díval na odkaz, ze kterého bylo "prý" kradeno. Popis tam uvedený je kopií této stránky, ze které byl přenesen POUZE popis od výrobce, tedy firmy Nikon: http://www.nikon.cz/product/cs_CZ/products/broad/1046/overview.html - je tedy jasné, že ani katalogfotoaparatu.cz není autorem textu. Sporný popis výrobce jsem přesto raději odstranil.

Doufám, že se vše již vysvětlilo. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 90.176.47.28 (diskuse)

Hezké hraní s fakty, jednak jsem copyvio dávala z této stránky http://nikon.katalogfotoaparatu.cz/digitalni-fotoaparat/nikon-d50-black/ a pokud si onu první verzi srovnáme, tak tedy zatímco Vy uvádíte: „Fotoaparát D50 je ideálním vstupním modelem systému digitálních jednookých zrcadlovek, vybaveným mnoha automatickými funkcemi pro snazší zhotovení vynikajících snímků. Ať již fotografujete cokoli, máte vždy k dispozici digitální motivové programy, ...“ Zmiňovaná stránka uvádí :„Fotoaparát D50 je ideálním vstupním modelem systému digitálních jednookých zrcadlovek, vybaveným mnoha automatickými funkcemi pro snazší zhotovení vynikajících snímků. Ať již fotografujete cokoli, máte vždy k dispozici digitální motivové programy...“ Nechcete doufám tvrdit, že jste tvořil nezávisle na tomto zdroji, anebo snad na nějakém reklamním textu odkud je opsáno obojí. --Vrbova 23:56, 5. 6. 2008 (UTC)