Diskuse:Machismus

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dovolil bych si navrhnout změnit stránku na přesměrovník na toho Ernsta Macha. Slovo "machismus" pak buďto (lépe) jako "macho", což je slovníkové slovo angličtiny a španělštiny, nebo (hůře) jako "machismo", kteréžto zbytěčné heslo někdo jistě brzy napíše. Panoramix 12. 3. 2011, 21:58 (UTC)

Když už, tak by to měl být přesměrovník na empiriokriticismus, což ale ještě neexistuje. Navíc Váš návrh znamená, že se čtenář už nedozví o druhém významu slova. A mám ze své četby dojem, že s oběma významy se setkávám přibližně stejně často, takže bych spíš byl pro zachování stávajícího symetrického rozcestníku. Podívejte se také na tohle: [1] - odkazují sem články z obou oblastí.--Ioannes Pragensis 13. 3. 2011, 08:54 (UTC)
Je možná důsledkem mého výběru literatury, že jsem se se slovem macho setkal milionkrát, ale se slovem machismo/machismus ani jednou. V en Wp machismus (nebo snad machism) přesměrovává na Macha. Upozornit jsem upozornil, hádat se nebudu. Jsem v této oblasti zjevně laikem, a to navíc podjatým: I když jsem se ve svých 25 naučil respektovat filosofy, genderové vědce pořád nesnáším s gustem Alana Sokala. Panoramix 13. 3. 2011, 21:36 (UTC)

Zahajte diskusi ke stránce Machismus

Zahájit diskusi