Diskuse:Městys

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zuniverzálnit nebo zrozcestníkovat?[editovat zdroj]

Nevím, kdo všechno sledujete tuto stránku, ale snad mi někdo z vás poradí: Rád bych v rámci své právě probíhající práce na estonských reáliích napsal též něco ke správnímu uspořádání Estonska, k čemuž patří i nějaká ta kapitolka o pojmech "městys" a "městečko" (což se v Estonsku rozlišuje). Jsem teď na vážkách, zda tím nabourat tento článek, který je poměrně jasně zaměřen jen na české reálie, nebo zda udělat články nové, ovšem jakým rozlišovačem je potom rozlišit? Tento problém také nebude určitě omezen jen na Estonsko, pojem městysu nebo městečka znají i v jiných zemích (např. anglické "borough"). --Mmh 15:32, 9. 10. 2006 (UTC)

Myslím, že je možné napsat universální článek s několika částmi: hlavní část, popisující městys v českých zemích, by byla následována částmi např. Městys a městečko v Estonsku, Městys ve Skandinávii apod.
Případně i dále rozčlenit na úvodní část a části Městys v českých zemích, Městys a městečko v Estonsku atd.
-df- 11:09, 10. 10. 2006 (UTC)

Když už teď máme tu globalizační šablonu, tak jsem ji sem vložil, abychom na výše uvedené nezapomněli a jednou to udělali. --Mmh 22:23, 30. 4. 2007 (UTC)

Nejsem proti specializovaným článkům, ovšem rád bych věděl, kde chcete vzít dotyčného specialistu nebo specialisty. --Kirk 22:27, 30. 4. 2007 (UTC)

Spíše než na specializaci bych to viděl na zobecnění. Ze zobecněného článku pak může být odkaz na správní rozdělení, resp. typy obcí v jednotlivých zemích, pokud budou takové články existovat. --Mmh 00:00, 2. 5. 2007 (UTC)