Diskuse:Měkkýši

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kladogramy[editovat zdroj]

Nebylo by lepší udělat vertikální kladogram a podobné věci jako obrázek?? Cinik 04:44, 30. 6. 2005 (UTC)

Optimální řešení: Nejlepší by bylo dělat to podobně jako se dělají na wikipedii grafická schémata (časové osy) pomocí šablon. Ale zatím jsem nenašel žádný vhodný software nebo vhodné kódy. Vhodný by byl textový formát, aby se to dalo snadno editovat i v jiných wikipediích.
Alternativní řešení: Nebo doporučte nějaký jiný vhodný program, ze kterého budeme dávat na wikipedii výstupy (screenshoty, PNG soubory), ale ke kterému bude k dipozici editovatelný dokument v jakémkoliv formátu (všechno kromě obrázkvých souborů).
Prozatímní současné řešení: Než takový program najdeme tak si myslím, že je nejvhodnější současná podoba. --snek01 10:47, 30. 6. 2005 (UTC)

Externí odkazy[editovat zdroj]

Nemyslím si, že Externí odkazy byly přehnané (zredukoval je Malýčtenář 7.7.2005). Jako příklad uvádím odkaz na anglickou wiki en:2004 Indian Ocean earthquake, kde je důležitější užitečnost delšího seznamu odkazů než běžný kratičký seznam několika málo odkazů. --snek01 7. 7. 2005 22:10 (UTC)

A já si to zase myslím (kdo by to čekal, že?). Jestliže Wikipedie není katalog odkazů, tím spíš nemá sloužit jako externí mapa nějakého websitu.
Zmiňované heslo na en: pojednává o jedné z nejvýznamnějších událostí nedávné historie a odkazuje na spoustu stránek, jako jsou zpravodajské souhrny významnějších médií (jichž je v angličtině kvanta), ovšem skoro každá z jiného serveru! Ale opravdu nevidím důvod, proč z Měkkýšů odkazovat na každou významnější stránku Mollusk(ů?). Hlavní je uvedená nahoře, na další se z ní lze snadno doklikat.
Navíc pokud existují samostatná hesla jako ekologie měkkýšů nebo plži, pak na relevantní stránky z Mollusk nechť odkazují ony. --Malý·čtenář 8. 7. 2005 13:57 (UTC)
Nechám to tak, ale jenom proto, že si to z těch svých stránek stejně kopíruji na Wikipedii, takže tady budou místo odkazů rovnou texty. A navíc si upravím hlavní stránku, aby to co na wiki nebude, čtenáři opravdu rychle našli. Ale předtím to byl opravdu nejlepší seznam VŠECH potřebných měkkýších odkazů. (Pokud nemám pravdu, tak snad dostanu rozum, než začnu z wiki odkazovat na jiné htm stránky, které nemohu pozměňovat :-) ). --snek01 8. 7. 2005 19:21 (UTC)