Diskuse:Hudební žánr

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

a kam podle standartniho "ceskeho" deleni patri napriklad veskera elektronicka hudba? a kam trebas punk? takovych prikladu je vic, bohuzel clanek se neda opravit / prepsat, protoze neni jasne podle ceho --xkomczax 18:32, 14. 7. 2007 (UTC)

Lze jej celkem přesně definovat[editovat zdroj]

Záleží na tom, jaké rozdělení se zvolí. Na Wikipedii chybí hierarchie názvů (Jako třeba Sloh - Styl - Směr - Škola) které by se vzalo a dodržovalo (Např:pomocí šablony). Potom je šance dostat z tohoto hesla (které má momentálně téměř nulovou hodnotu) něco kloudnějšího. (Wikiplk 7. 11. 2008, 16:30 (UTC)).

... mnó ..., pokud jde o mne tak já si myslím, že podobný článek by měl být psán především odborníkem - muzikologem na podkladě existujícího vědeckého třídění, jinak to všechno bude silně zavánět vlastním výzkumem. MiroslavJosef 14. 9. 2010, 11:05 (UTC)

Existující článek je naprostý nesmysl - hrušky a jabka. Neexistuje navíc žádné standardní české dělení, pouze české specifikum v třídění (to k poznámce xkomczax). Otázka hudebních žánrů je velmi složitá a neustále diskutovaná. Je velmi obtížné zařazovat často něco, co se zařazení vymyká, obzvláště pak v tak nesnadno uchopitelné médiu jakým, hudba je. Tato encyklopedická potřeba má svá úskalí, nicméně, než takové dělení jako je zde (7 žánrů :-), pak tedy lepší žádné. Pokusím se článek napsat, ale chce to čas a není to lehké....Jan Blanický