Diskuse:František Jan Vavák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Já tedy nevím, ale heslo František Jan Vavák je přesnou ukázkou toho, jak heslo vypadat nemá. Plné svévolných, náladových, subjektivních hodnocení... Žádám, ať to heslo někdo profesionálněji dopracuje. 37.221.253.60 14. 2. 2013, 00:50

Hezký den, Wikipedie je otevřená encyklopedie, tudíž můžete svévolná, náladová a subjektivní hodnocení sám změnit na hodnocení vhodnější, nemusíte čekat, až to udělá někdo jiný. Editujte s odvahou!. --DobyvatelCZ (diskuse) 14. 2. 2013, 00:16 (UTC)
  • Františkem Vavákem se zabývám už 30 let.Hodně jsem o něm konzultoval se starým panem kanovníkem, znalcem církevních dějin.Jako kronikář obce za totality jsme my, kronikáři, chodili na každoroční školení, kde byl Vavák dáván za příklad, jak kronika vypadat nemá.Četl jsem o něm tento druh článků, není tedy pravda, že se jedná o subjektivní hodnocení. Jeho paměti, které mám doma, jsem pročetl několikrát, takže o něm něco vím.Netvrdím ovšem, že je to v článku dokonale napsané, a že by to nemohlo být lepší. U prvního kolegy oceňuji, že to nezačal rovnou mazat (jako někteří wikipedisté s chováním generálních ředitelů), ale že vznesl námitku v diskuzi. U druhého kolegy Dobyvatele oceňuji jeho náhled, že Wikipedie je kolektivní dílo, a co nevím já, může vědět někdo jiný. A že je vítán každý, kdo chce spolupracovat. Oba Vás pozdravuji a doufám v plodnou spolupráci na Wikipedii.--Kajan112 (diskuse) 14. 2. 2013, 20:32 (UTC)

Přeformuloval jsem neprofesionální formulace a některé nepříliš smysluplné a subjektivně zabarvené věty jsem vymazal. Autor předchozí podoby hesla by měl vědět, že má psát co nejobjektivnější heslo o Vavákovi a ne si tu poněkud nevěcně honit antikomunistické triko. (Vergniaud (diskuse) 2. 8. 2013, 13:40 (UTC)).