Diskuse:Cassoneca

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Článek stále obsahuje jen informaci, kde město leží. Pravda, je to vyjádřeno třemi způsoby - správně (v angolské provincii Bengo), souřadnicemi a "80 km JV od Luandy". Stále to však je jen informace o poloze, kterou lze velmi snadno vyhledat na Googlo. Wikipedie musí obsahovat více informací než pouhou lokalizaci - přinejmenším počet obyvatel! --Daniel Baránek 22. 6. 2011, 07:59 (UTC)

Právě ty tři způsoby (respektive čtyři - i orientační mapou) vyjádření polohy již vytvářejí o obci představu, která neodpovídá povídání o subpahýlu („subpahýl obsahuje informace, které zná každý“). Ani jeden z příkladů subpúahýlů nemá více než dvě věty, tohle heslo již mělo tři a Vy jste jej znovu navrhl na smazání. Navíc takovýhle minipahýl dává informace nejen o poloze, ale i tom, že to je obec. Abyste takovou obec hledal na Gůglu, musíte nejprve vědět, že existuje, jinak ji hledat nebudete. Navíc na Gůglu byste musel zadat minimálně další dva příkazy, abyste se dozvěděl vzdálenost od hlavního města, souřadnice a ve které provincii leží. Až tak snadné to není.
Že wikipedie musí obsahovat více než lokalizaci jste si vycucal z prstu, je to Váš osobní názor, myslím, že žádné takové doporučení neexistuje. Nehledě na to, že tímto způsobem byste chtěl české wikipedii odepírat informace (všechny na jednom místě narozdíl od gůglu), které třeba ani na anglické či portugalské wiki nejsou k mání.--Beregund 22. 6. 2011, 09:32 (UTC)