BeBox

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
BeBox

BeBox byl osobní počítač se dvěma procesory PowerPC 603, který krátce nabízela firma Be Incorporated pro provozování vlastního operačního systému BeOS.

Počítač BeBox měl svou premiéru v říjnu 1995 (BeBox Dual603-66 MHz). V srpnu 1996 byly oba procesory PowerPC vylepšeny na 133 MHz (BeBox Dual603e-133 MHz). Výroba BeBoxu se zastavila na konci roku 1996, protože se mateřská firma rozhodla soustředit pouze na software a udělala úspěšný port svého systému BeOS na počítače PowerPC počítače Apple Macintosh. Celkově se prodalo asi 1000 počítačů BeBox Dual603-66 MHz a přibližně 800 počítačů BeBox Dual603e-133 MHz.

BeBox s jedním procesorem PowerPC nebyl nikdy uveden na trh. Jeho základní deska nabízela dvě klasické sběrnice PCI/ISA (3 + 5), akceptovala levné PC karty a plně ovládala tradiční přenosové normy EIDE a Fast-SCSI 2. Celý BeBox, včetně režimu BusMastering a DMA, byl vyladěn pro náročné víceprocesorové prostředí. Paměť RAM, která byla tvořena normálními SIMM moduly, mohla mít velikost až 256 MB. Vzadu byly k dispozici dva porty pro joystick a čtyři vysokorychlostní sériové porty. Navíc byly k dispozici dva oddělené MIDI kanály a kvalitní 16bitový stereo systém.

Firma Be Inc. sama prohlásila, že tyto počítače jsou určeny pro uživatele, kteří používají aplikace na zpracování digitálního audia i videa, špičkové aplikace pro zpracování obrazu, trojrozměrné aplikace (hry) a moderní komunikaci.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]