Barbas (postava)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Barbas
První výskyt Strach
Poslední výskyt Volání do zbraně
Ztvárnil/a Billy Drago
Informace
Pohlaví muž(démon)
Specializace démon strachu
Schopnosti:
dokáže v komkoli probudit největší strach a obavy, dokonce je i zhmotnit (1x13)
koule energie (5x07)

Barbas je fiktivní postava démona strachu v seriálu Čarodějky (seriál), je jeden z nejsilnějších démonů podsvětí. Živí se strachem lidí. Probouzí v nich tu nejhorší noční můru a jejich největší strach. Dříve se na Zemi zhmotňoval jen za 1300 let, ale později je tomu jinak. Dá se porazit jedině tak, že se zbavíte svého strachu a přemůžete ho. Se sestrami se v seriálu střetl celkem 7x.

Nejlépe ze všech si s ním poradila Prue v dílech 1x13 a 2x09 překonáním svého strachu a používáním své moci. Barbas ji nejvíc nesnášel, protože znal její matku a strašně mu ji připomínala.Později se to ještě podařilo Paige (5x07) když chtěla být jako Prue a Barbas ji pořád namlouval, že to tak nikdy nebude a že právě z toho má největší strach – z toho, že se nikdy nevyrovná milované Prue a že její sestry ji mají jen za nevlastní. V šesté sérii se objevuje na konci v díle Tribunál (6x19), kde se rozhoduje o životě nebo smrti Darryla Morrise, ale Barbas jako démon svolaný ze záhrobí Tribunálem na svědectví proti sestrám, jelikož je zná ze všech nejlíp celou situaci vezme do svých rukou a předvádí Tribunálu vzpomínky sester, kde využívaly svou moc k osobnímu prospěchu a dělá cokoliv, aby bylo ještě hůř. Jako obhájce sester stojí Gideon a i když se snaží co nejvíc zatrhnout mu slovo a přispět tak sestrám, tak stejně má Barbas navrch. Tribunál se nakonec rozhodne vzít Phoebe její schopnosti, protože to ona je nejvíc využívala k vlastnímu štěstí, jak až násilím vyvolávala vidiny pro svůj milostný život, řekl Barbas a byl opravdu šťastný, že se může vrátit na Zemi, jelikož uspěl. Ale nebude od něj klid. Gideon chystá svůj plán zabít děti Piper a Barbas mu s tím hodlá pomoct. Piper zrovna začíná rodit a celá rodina je šťastná, protože si všichni myslí, že zničili zlo, které jde po Wyattovi. Pravda je ale opakem. Přes magické zrcadlo vedoucí do zlého světa Gideon manipuluje se svým protějškem a se zlými sestrami. Barbas se s ním domlouvá a později oba unesou Wyata, což rozčílí Lea a chce ho najít. Nikdo z nich ale neví, že je ve hře bývalý démon strachu. Když je zabit dospělý Chris a unesen Wyatt je celá rodina v koncích a ještě aby toho nebylo málo, svět se úplně zbláznil a město ohrožuje zlo z druhého světa a Barbas nabírá síly. Po smrti Gideona nehodlá vyjít na světlo a uteče před sestrami. Leo ale o něm ví a chce ho zničit.

Na začátku 7.série v díle Volání do zbraně(7x01) je Leo přímo posedlý Barbase najít. On s ním ale manipuluje a nenechá toho. Dosáhl až toho, že Leo zabil staršího a svolává démony podsvětí a chystá uněst novorozeného Piper malého Chrise. Piper je ale s ním a díky jejím vypůjčeným schopnostem si s Barbasem lehce poradí, i když na ní poslal hordy démonů. Bohužel ho ale nezničí a Leo je skoro na dně z toho, co udělal. Nakonec ho sestry počtvrté a naposled zničí díky lektvaru, který připravila Paige. Při jeho zničení ale praví, že se vrátí, protože se strach vždycky vrací. V osmé sérii si o něm čte Billie a pomáhá si při studii čar a kouzel.