Přeskočit na obsah

Diskuse:Polák, Maďar, dva bratři, v šavli i ve sklenici

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 5 lety od uživatele InternetArchiveBot v tématu „Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)

k návrhu přesunu[editovat zdroj]

Wikicitáty je pouze název projektu.. Co tam lze najít nejlépe vystihuje věta z hlavní stránky Cílem tohoto projektu je shromažďovat citáty a přísloví v různých jazycích. A příště prosím neodstraňovat hned šablonu ale diskutovat. --Jowe 12. 6. 2009, 08:53 (UTC)

Myslím, že tvůj návrh je nesmyslný. Podívej se na článek na en wiki a na jeho délku. Je to jen o tom jej také rozšířit. Jinak samozřejmě může být i na wikicitátech, ale určitě ne jenom. Takže já jsem proti přesunu. --Faigl.ladislav slovačiny 12. 6. 2009, 09:08 (UTC)
Jistě pokud by měl rozsah článku jako třeba na en wiki neprosazoval bych přesun a nebylo by se o čem bavit. Ale v této podobě si myslím že patří spíš jen tam. --Jowe 12. 6. 2009, 09:18 (UTC)


A ještě jednu připomínku bych měl.. ve všech jazykových verzích je název v přeloženém tvaru. Nechápu proč to tady máme v polštině. --Jowe 12. 6. 2009, 09:18 (UTC)

Máte pravdu, Jowe, sice nejde o citát, ale o přísloví ano, tzn. Wikicitáty skutečně jsou relevantní (omlouvám se za unáhlenou reakci). Jinak ale plně souhlasím s Faiglem.ladislavem, přesun (tzn. odstranění z Wikipedie a vložení do Wikicitátů) je nesmysl. Jde o určitý jev, který přesahuje pouhé přísloví, jak je ostatně vidět i z článků na ostatních Wikipediích. I já jsem tedy proti přesunu.
Přísloví je podle mého názoru známé v českojazyčném prostředí ve své polské podobě, proto ten název článku. Ale žádný podrobnější výzkum jsem v této věci neprováděl a jde tak o pouhý názor, klidně tedy přesuňte na český překlad. Ostatně stávající název je pro běžného českého mluvčího na české klávesnici nenapsatelný.--Dr. Králík 12. 6. 2009, 09:34 (UTC)
Ještě než opět budu mimo wiki, tak k tomu názvu. To jsem pozapomněl zmínit, taky bych byl pro název v národním jazyce. --Faigl.ladislav slovačiny 12. 6. 2009, 09:44 (UTC)
Myslím si že nejpádnějším argumentem proti přesunu by bylo rozšíření článku alespoň do rozsahu jaký má de.wiki a především i uvéct zdroje. Soudě dle toho že jsi zakladatel článku ti bude asi tato problematika blízká tak věřím že článek vylepšíš. --Jowe 12. 6. 2009, 09:49 (UTC)

Trianonska smlouva[editovat zdroj]

" Polsko například na znamení solidarity s Maďarskem odmítlo ratifikovat Trianonskou smlouvu.[1] " seems to be not entirely true, as in the Trianon text there is a signature for THE PRESIDENT OF THE POLISH REPUBLIC made by Prince Eustache SAPIEHA, Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary of the Polish Republic at London; Mr. Erasme PILTZ, Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary of the Polish Republic at Prague

Thank you for your comment. Please note that signing and ratification (ratifikace) are usually two completely different matters. Do you please have any information on the Trianon Treaty being ratified (as opposed to only signed) by Poland?--Dr. Králík 20. 12. 2009, 15:38 (UTC)

question of ratification is clarified here [1] " According to the treaty’s closing provision the treaty came into force between the Contracting Parties the moment that Germany on the one hand and three of the principal Allied and Associated Powers on the other hand ratified the document. The treaty entered into force on 10 January 1920 after the deposit of ratifications by Germany, the British Empire, France, Italy, Japan and Australia, Belgium, Bolivia, Brazil, Canada, Czechoslovakia, Guatemala, India, New Zealand, Siam, South Africa, and Uruguay. The entry into force for the remaining States was as follows: for the Serbe-Croat-Slovene State on 10 February 1920, for Cuba on 8 March 1920, for Greece on 30 March 1920, for Portugal on 8 April 1920, for Haiti (Haiti, Conflict) and Liberia on 30 June 1920, for Romania on 4 September 1920, for Peru and Poland on 1 October 1920, for Honduras and Nicaragua on 3 November 1920, and for Panama on 25 November 1920.

Národy Evropy[editovat zdroj]

Odebral jsem neopodstatněnou kategorii Kategorie:Národy Evropy --Wikipedista:BobM d|p 4. 3. 2013, 17:23 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Polák, Maďar, dva bratři, v šavli i ve sklenici. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 2. 9. 2018, 17:29 (CEST)Odpovědět