Zoopark Zájezd

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zoopark Zájezd
Vstupní brána zooparku
Vstupní brána zooparku
Stát ČeskoČesko Česko
Město Zájezd
Zakladatel Jiří Marek & Dana Fraňková
Datum založení 1. května 2010
Počet druhů 20
(údaj k 1. 5. 2010)[1]
Počet zvířat ~70
(údaj k 1. 5. 2010)
Vyhledávané druhy kočkodan severní,
lemur kata,
rys karakal,
želva pardálí
Rozloha ~0,1 ha
Souřadnice
Zoopark Zájezd
Zoopark Zájezd
Oficiální webové stránky

Zoopark Zájezd, provozovaný společností Zoopark Zájezd o. p. s., patří k nejmenším zoologickým zahradám v Česku. Nachází se v obci Zájezd, malé vesničce v okrese Kladno poblíž dálnice D7, necelých 17 km severozápadně od centra hlavního města Prahy.

Expozice v Zájezdě byla zpřístupněna veřejnosti v roce 2010. Otevřeno je celotýdenně, od května do září. Ke spatření jsou mj. tři druhy lemurů, čtyři druhy želv, kočkodan severní či rys karakal, který se zde úspěšně rozmnožuje. V rámci chovných programů zoopark spolupracuje se zoologickými zahradami v Praze a Plzni. Podaří-li se zajistit dostatek financí a změnit kategorizaci pozemků tak, aby umožnila zřízení trvalých staveb, mohl by se zoopark v Zájezdě rozšířit na plochu přibližně 7 ha. V plánu je chov ohrožených druhů kopytníků, gepardů a též ohroženého největšího evropského ptáka dropa velkého. Zřizovatelé zooparku též vedou kolekci dvaceti druhů chameleonů, kterou by v budoucnu rádi zpřístupnili, nejspíše ve městě Kladně.

Vystavované druhy[editovat | editovat zdroj]

(neúplný seznam)

Fotogalerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ŘEČÍNSKÁ, Daniela. Zoopark se sedmdesáti zvířaty otevřeli za Buštěhradem [online]. Kladenský deník, 2010-05-03 [cit. 2010-06-12]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]