Zisk (Star Trek: Enterprise)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Zisk (Star Trek))
Skočit na: Navigace, Hledání
Díl seriálu
Star Trek: Enterprise
Zisk
Acquisition
Číslo řady: 1
Číslo dílu: 19
Premiéra: USA 27. března 2002
Česko 21. června 2005
Autor námětu: Rick Berman,
Brannon Braga
Scénář: Maria Jacquemetton,
Andre Jacquemetton
Režie: James Whitmore, Jr.
Hosté: Jeffrey Combs
Ethan Phillips
Matt Malloy
Clint Howard
Rok: 2151
Chronologie dílů
Předchozí Bludná planeta
Následující Tajemství oázy

Zisk (v originále Acquisition) je epizoda seriálu Star Trek: Enterprise. Jde o devatenáctý díl první řady pátého seriálu ze světa Star Treku.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Ferengové rafinovaně umístí na povrch měsíce artefakt ve formě nádoby, ze které T'Pol otevřením na palubě Enterprise vypustí uspávací plyn. Čtveřice Ferengů toho hbitě využije a než se posádka probudí, snaží se co nejvíc věcí ukrást a přenést na svou loď. V té době se ovšem Trip podrobuje u doktora dekontaminaci a plynem zůstane nezasažen. Dostane se sice z ošetřovny ve spodním prádle, sám však proti ozbrojeným vetřelcům nemá šanci.

Ferengové věří, že loď převáží také zlato nebo jiné cennosti, takže probudí kapitána, aby jim prozradil polohu trezoru. Archer rychle pochopí, že vetřelcům jde především o zisk a snaží se získat čas předstíráním, že se na lodi zlato skutečně nachází a případně se s Ferengy rozdělí. Ti pochopitlně odmítnou a Archer je přinucen přenášet zboží pod dohledem Krema, nejmladšího Ferenga. Kapitán od něj získá spoustu užitečných informací a snaží se Krema poštvat proti ostatním.

Mezitím Trip probudí T'Pol a spolu plánují taktiku proti Ferengům, kteří stále hledají neexistující trezor. Trip je sice chycen, ale naláká Ferengy do malé místnosti, kde je T'Pol omráčí phaserem. Všechen ukradený náklad Ferengové vrátí a za trest se Krem ujímá velení lodi, zatímco jeho bývalí nadřízení ho musí poslouchat.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]