Zdice (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zdice
Nádraží v Zdicích (před rekonstrukcí fasády)
Nádraží v Zdicích (před rekonstrukcí fasády)
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Středočeský
Město Zdice
Souřadnice
Zdice (nádraží)
Zdice (nádraží)
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 731042
Tratě 170, 200
Nadmořská výška 260 m n. m.
V provozu od 14. července 1862
Zabezpečovací zařízení elektronické stavědlo ESA 33 (DOZ z CDP Praha)
Dopravních kolejí 7 (+ 1 kusá)
Nástupišť (hran) 4 (6)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Stanoviště autobusů před staniční budovou
Služby ve stanici Vnitrostátní pokladní přepážkaPlatba v EurechBezbariérové WCVeřejné parkoviště
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zdice je železniční stanice v jižní části města Zdice v okrese Beroun ve Středočeském kraji v těsné blízkosti soutoku Červeného potoka Litavky a dálnice D5. Leží na tratích 170 a 200. Stanice je elektrifikovaná (25 kV, 50 Hz AC).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla vybudována jakožto součást České západní dráhy (BWB) spojující Bavorsko, Plzeň a nádraží na Smíchově (Praha-Západní nádraží), podle typizovaného stavebního návrhu. 14. října 1861 byl zprovozněn úsek trasy z České Kubice na provizorní nádraží ve Skvrňanech u Plzně (železniční most přes Radbuzu byl dokončen se zbytkem trati až následujícího roku), 14. července 1862 byla s místním nádražím slavnostně otevřena zbývající trasa do Prahy.

O sedm let později sem byla dovedena trať společnosti Rakovnicko-protivínská dráha (RPD) spojující Protivín a Písek a existující železnici ve Zdicích, a to především z iniciativy představitelů Písku, kteří usilovali o přímé spojení s Prahou. Několik set metrů od staršího nádraží vyrostla rozměrná cihlová nádražní budova ve specifickém architektonickém stylu budov RPD s vlastním kolejištěm, nákladovým nádražím, vodárnou, výtopnou, lokomotivní točna či bytovými domy pro drážní zaměstnance. Pravidelný provoz zahájila RPD 20. prosince 1875, roku 1876 pak byla dokončena trať přes Beroun a Nižbor do Rakovníka.

Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Elektrický provoz zde byl zahájen 5. června 1987.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stanicí prochází Třetí železniční koridor, vede tudy dvoukolejná trať. V roce 2011 byla dokončena úprava nádraží na koridorové parametry: nachází se zde dvě krytá vyvýšená ostrovní nástupiště s podchodem, elektronickým informačním systémem a výtahy pro bezbariérový přístup, a jedno vyvýšená krytá jednostranná nástupiště u staniční budovy. Expresní spoje mohou stanicí projíždět rychlostí až 160 km/h, je zde instalováno elektronické stavědlo ESA 33, které je dálkově řízeno z Centrálního dispečerského pracoviště Praha. Roku 2018 byla dokončena oprava staniční budovy.

Z nádraží je vyvedeno několik vleček.

Železniční muzeum[editovat | editovat zdroj]

V komplexu starých budov točny a výtopny, vyřazených z provozu roku 2002, bylo roku 2006 při příležitosti oslav 130. výročí trati Zdice–Protivín otevřeno železniční muzeum Výtopna Zdice, které kromě vystavených exponátů nabízí též jízdy historickými kolejovými vozy.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]