Zbyšek Horák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zbyšek Horák
Narození 26. května 1966 (52 let)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Zbyšek Horák (* 26. května 1966) je český moderátor a dabér. V současné době působí především v dabingu.[1] Daboval řadu menších rolí v televizních seriálech, v celovečerních filmech, ale především natočil stovky komentářů k dokumentárním filmům.

Poprvé se ve sdělovacích prostředcích objevil v roce 1985 jako hlasatel zpravodajství tehdejšího Československého rozhlasu. V 90. letech 20. století působil v soukromých rozhlasových stanicích rádia Vox, rádia Alfa i na televizní obrazovce České televize a TV Nova. Na přelomu století se vrátil do Českého rozhlasu. Zde se podílel kromě jiného na vzniku regionální stanice Český rozhlas Region střední Čechy.

V televizi působil jako moderátor krátkých zpráv České televize v první polovině 90. let 20. století, jako představitel totalitního hlasatele zpráv ze zábavného pořadu TV Nova „Tenkrát na východě“, nebo jako moderátor regionálního zpravodajství TV Nova z Prahy a středních Čech. Několik let byl jedním z hlasů, uvádějících programové nabídky TV Prima. Od roku 2009 dabuje Jeremyho Clarksona, jednoho ze tří moderátorů motoristické show Top Gear.[2] Známé jsou jeho čtené komentáře reportáží v pořadu Toulavá kamera.

Audioknihy[editovat | editovat zdroj]

2017 Problém tří těles, Audiotéka, 2017

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=31&t=951
  2. https://www.novinky.cz/auto/365360-bez-clarksona-uz-to-nebude-top-gear-rekl-jeho-cesky-daber.html

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]