Zastřelení Trayvona Martina

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zastřelení Trayvona Martina Georgem Zimmermanem proběhlo v noci 26. února 2012 v Sanfordu na Floridě. Ve Spojených státech amerických tento incident přitáhl vlnu intenzivní mediální pozornosti, vyvolal diskusi o rasismu a následně i protesty. Martin byl 17letý černošský žák střední školy. George Zimmerman byl v době incidentu 28letý člen sousedské hlídky míšeneckého původu (otec běloch, matka Hispánka z Peru). Po telefonním hovoru od Zimmermana se policie na místo činu dostavila během dvou minut od výstřelu, který se udál během útoku Trayvona Martina na George Zimmermana a který zabil Martina, jenž klečel na Zimmermanovi a v okamžiku výstřelu byl neozbrojen - ovšem v dostatečné blízkosti na to, aby se zmocnil Zimmermanovy pistole Kel Tec PF9. [1]Zimmerman byl vzat do vazby, jeho zranění hlavy byla ošetřena a po pětihodinovém výslechu byl následně propuštěn. Jeho propuštění bylo odůvodněno sebeobranou a bylo tou událostí, která k tomuto případu přitáhla mediální pozornost.

Zimmerman byl následně vlivem politického tlaku obviněn z vraždy druhého stupně, 13. července 2013 soud rozhodl o jeho nevině.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Shooting of Trayvon Martin na anglické Wikipedii.

  1. ROIG-FRANZIA, Manuel. "Zimmerman found not guilty in killing of Trayvon Martin". The Washington Post. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]