Zasloužilý lékař Běloruské republiky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zasloužilý lékař Běloruské republiky
Заслужаны ўрач Рэспублікі Беларусь
Vzor používaný od roku 2020
Vzor používaný od roku 2020
Uděluje

Prezident Běloruska
Typ čestný titul
Stát BěloruskoBělorusko Bělorusko
Způsobilost lékaři
Uděluje se za pracovní zásluhy lékařů
Status dosud udílen
Hlava řádu prezident Běloruska
Třídy 1
Vzor používaný v letech 1995–2020
Vzor používaný v letech 1995–2020

Zasloužilý lékař Běloruské republiky (bělorusky Заслужаны ўрач Рэспублікі Беларусь) je čestný titul Běloruské republiky. Udílen je prezidentem republiky doktorům za zásluhy v jejich profesní činnosti.

Pravidla udílení[editovat | editovat zdroj]

Čestné tituly, podobně jako další státní vyznamenání, udílí prezident republiky či jiné osoby v jeho zastoupení. Čestné tituly jsou udíleny na základě vyhlášky prezidenta republiky. K jejich udělení dochází během slavnostního ceremoniálu a oceněnému je předáváno potvrzení o udělení ocenění a odznak.[1]

Čestný titul Zasloužilý lékař Běloruské republiky je udílen vysoce specializovaným lékařům, kteří se danému zaměření věnují minimálně patnáct let za zásluhy o ochranu veřejného zdraví, za organizaci a poskytování akutní i preventivní lékařské péče a za využívání moderních poznatků lékařské vědy a moderních technologií ve své práci.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Заслуженный врач Республики Беларусь na ruské Wikipedii.

  1. Ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь | Афіцыйны інтэрнэт-партал Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь. president.gov.by [online]. [cit. 2021-05-09]. Dostupné online. (bělorusky) 
  2. Официальный интернет-портал Президента Республики Беларусь/Почетные з…. archive.is [online]. 2012-08-05 [cit. 2021-06-20]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2012-07-09. 

Související články[editovat | editovat zdroj]