Zasloužilý architekt Běloruské republiky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zasloužilý architekt Běloruské republiky
Заслужаны архітэктар Рэспублікі Беларусь
Vzor používaný od roku 2020
Vzor používaný od roku 2020
Uděluje

Prezident Běloruska
Typ čestný titul
Stát BěloruskoBělorusko Bělorusko
Způsobilost architekti
Uděluje se za zásluhy o rozvoj architektury
Status dosud udílen
Hlava řádu prezident Běloruska
Třídy 1
Vzor používaný v letech 1995–2020
Vzor používaný v letech 1995–2020

Zasloužilý architekt Běloruské republiky (bělorusky Заслужаны архітэктар Рэспублікі Беларусь) je čestný titul Běloruské republiky. Udílen je prezidentem republiky architektům za zásluhy o rozvoj architektury.

Pravidla udílení[editovat | editovat zdroj]

Čestné tituly, podobně jako další státní vyznamenání, udílí prezident republiky či jiné osoby v jeho zastoupení. Čestné tituly jsou udíleny na základě vyhlášky prezidenta republiky. K jejich udělení dochází během slavnostního ceremoniálu a oceněnému je předáváno potvrzení o udělení ocenění a odznak.[1]

Čestný titul Zasloužilý architekt Běloruské republiky se udílí vysoce profesionálním architektům, kteří pracují v oboru po dobu nejméně patnácti let, za jejich zásluhy o rozvoj architektury, vývoj projektů, tvorbu architektonických komplexů, budov a dalších staveb, za obnovu kulturních památek a za výchovu budoucí generace architektů.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Заслуженный архитектор Республики Беларусь na ruské Wikipedii.

  1. Ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь | Афіцыйны інтэрнэт-партал Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь. president.gov.by [online]. [cit. 2021-05-09]. Dostupné online. (bělorusky) 
  2. Официальный интернет-портал Президента Республики Беларусь/Почетные з…. archive.is [online]. 2012-08-05 [cit. 2021-06-20]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2012-07-09. 

Související články[editovat | editovat zdroj]